Can Bonomo Kimdir Kısaca

'Hakkında bilgi' forumunda Masal tarafından 9 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Can Bonomo Hakkında Bilgi

Can Bonomo Biyografisi

Can Bonomo, Türk şarkıcı.

Can BONOMO, müzik hayatına 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaolku ve lise yılları boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. Can BONOMO İzmirli ve 17 yaşında, İstanbulda şansını devam ettirmek isteyen Can müzik hayatına burada ses prodüksiyonculuğu yaparak başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümünde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaparak kariyerini devam ettirdi.

Ödevleri için okuldan kamera kiralayıp film çekti hatta vakit varsa eğlenmek için 5-6 tane daha kısa film çekip internete koydu. Fakat öncesinde radyoculuk girdi kanına: “Radyo Klas ve Number 1 FM’e ses prodüksiyonu stajına gittim. Hiçbir eğitimim yoktu ama bana bir ayda işi öğrettiler. Sürekli bir çalışan alacaklarını duyunca CV’mi verdim ve alındım. Bir ay sonra demo program hazırladım ve program ‘Can Bonomo Show’a dönüştü. Sonra şovumu Radyo N101’e taşıdım” diyen Bonomo ardından televizyonculuğa da atıldı. MTV Türkiye’den gelen teklifle Rock’n’ Dark Express’in sunuculuğunu yaptı.

Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol alan Can BONOMO 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 ‘En İyi ÇıkışYapan Sanatçı’, 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 ‘En İyi ÇıkışYapan Solist’ gibi ödeüller almayı başardı.

Sanatçı, 2012 yılı Erevizyon şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil etti.