Can Arat: Fener'den kopamam

'Spor Gündemi' forumunda $adrazam tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Başarılı performansıyla yeni takımına yapacağı katkının yanında yeniden (A) Milli Futbol Takımı kadrosuna çağrılmanın en büyük hedeflerinden birisi olduğunu anlatan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yeni transferi, daha güçlü bir ''Can'' olarak, yeniden sarı-lacivertli ekibe dönebileceğinin hedefleri arasında olduğunun sinyalini verdi.

Yeni takımının başarısı için elinden geleni yapacağını ifade eden Can, altyapısında yetiştiği Fenerbahçe'den daha önce iki farklı takıma kiralık olarak gittiğini (Karşıyaka, Sivasspor) anımsatarak ''Fenerbahçe'de 16 senem geçti. 16 yıl sonra ilk kez bonservisimle ayrılıyorum. Ama sonuçta benim bonservisimle gelmiş olmam Fenerbahçe'den koptuğum anlamına gelmez'' şeklinde ifadeler kullandı.

(A) Milli Futbol Takımı başta olmak üzere forma giydiği, ümit, genç ve olimpik milli takımlarda, teknik adamların kendisine hep güven duyduğunu anlatan Can, şöyle konuştu:

''Fenerbahçe'de de bana güveniyorlardı. Ancak büyük kulüpler, büyük camialar daha farklı ve zordur. Ben Fenerbahçe'de mutluydum. Buraya imza attığım için de mutluyum. Fenerbahçe'de 16 senem geçti. 16 yıl sonra ilk kez bonservisimle ayrılıyorum. Bir kırgınlığım yok. Geleceğim doğrultusunda yönetim böyle bir karar aldı. Benim de düşüncemi sordular. Benim de düşüncem oynamaktan yanaydı. Buraya bonservisimle gelmem Fenerbahçe'den koptuğum anlamına gelmez. Ben profesyonelim. Kadıköy'de eski takımıma karşı maça çıktığım zaman da Allah izin verirse İstanbul Büyükşehir Belediyespor için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Tekmeye kafamı sokacağım, Fenerbahçe'ye gol de atacağım. Ama sonuçta benim bonservisimle gelmiş olmam Fenerbahçe'den koptuğum anlamına gelmez.''