Cami resimleri

'Resimler' forumunda Dark tarafından 14 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Her cami üstü açık bir avlu ile üstü kapalı bir ana yapıdan oluşur. Dış avluyu ana yapıya bağlayan, üstü kapalı, önü açık revakların camiye bitişik bölümü son cemaat yeridir.

  Caminin harim adı verilen iç kısmı, mihrap, mimber, seki ve kadınlara ayrılmış bölümlerden oluşur. Giriş kapısının tam karşısında kıble yönünü gösteren ve imamın namaz kıldırırken durduğu, zemini biraz yüksekçe hücre mihraptır. İslâmiyetin başlangıcında mihrabın yönü Kudüs’e, Arabistan’da kuzeye dönüktü.

  624 yılında kıble Mekke’ye doğru değiştirildi. Mihrabın sağ tarafında bulunan ve merdivenle çıkılan yer mimberdir. İmam cuma ve bayram namazlarında dinî öğüt anlamına gelen vaazını burada verir. Yerler halı ve kilimle örtülüdür, avluda abdest almak için çeşmelerden oluşan bir şadırvan bulunur.

  Camilerin önemli ek yapılarından biri silindir şeklinde bir kuleye benzeyen minare’dir. Minarede ezan okunan yere şerefe denir ve kapısı kıbleye dönük olan şerefeye caminin içinden merdivenle çıkılır. Bir minarede birden fazla şerefe bulunabilir.
  Cami Fotoğrafları1. Cami Fotoğrafları2. Cami Fotoğrafları3.
  Cami Fotoğrafları4. Cami Fotoğrafları5. Cami Fotoğrafları6.
  Cami Fotoğrafları7. Cami Fotoğrafları8. Cami Fotoğrafları9.
  Cami Fotoğrafları10. Cami Fotoğrafları11. Cami Fotoğrafları12. Cami Fotoğrafları13. Cami Fotoğrafları14. Cami Fotoğrafları15.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Cami resimleri Forum Tarih
Dünyanın en güzel cami resimleri Resimler 27 Aralık 2013
Felipe Camiroaga kimdir resimleri Sorun Cevaplayalım 1 Kasım 2012
Cami Resmi, Cami Resimleri Resimler 12 Mayıs 2012
Kara Kalem Cami Resimleri Resimler 21 Mart 2012