Çalışan kadın ve hayatı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Sezen tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Çalışan kadın ve hayatı

Kadınların özel şirkette çalışması taraftarı değilim. Aslında kadınların hiç çalışması taraftarı değilim. Bu düşüncemden dolayı çoğu zaman bağnaz düşünceli biri olarak yargılandım. Fakat hep savunduğum bir nokta var, erkekler sadece para kazanabiliyorken bizler hem anne, hem ev kadını, hem para kazanan, hem evi geçindiren konumuna kendimizi getirip çok fazla hırpalamıyor muyuz kendimizi?

Bazı sorumlulukları erkeklerin alması gerekiyor. Sabah 10a kadar uyuyup sonra kahvaltımı yapıp kahvemi içip alışverişe çıkmak her zaman işime gelmiştir. Lakin her zaman hayat ve bize sunduğu şartlar bu kadar mükemmel olmuyor. Çalışmak zorunda kalan bayanlarımızın ise dertleri hep ortak. Çok yoruluyorlar. Naif olarak yaratılmış olan kadınlara bu kadar yük yüklemek de ne kadar doğru sisteme bir sormak lazım bunu. Kadın çalışıp para kazanıp ev geçindirmeye yardım ediyorsa, ev işlerine de erkek yardım etmeli o zaman diye düşünüyorum. Her zaman eşitlikten yanayım bu konuda. Erkekleri ezelim filan demiyorum fakat ev içerisinde herkes kendi sorumluluğunu bilmeli. Şu da unutulmamalı siz her şeye yetişeceğim diye uğraşırken erkeğin ev içerisinde sadece para kazanıp yatması çok da eşitlik mantığıma yatmıyor. Onun haricinde anne olan bayanların ise dertleri daha da büyüyor. Evle mi ilgilensinler çocukla mı? Çocuğun fiziksel bakımından ziyade sürekli ilgi isteyen çocuklara yeterince yetişememek de başlı başına bir vicdan sorunu. Bizde biliriz evladımızı alıp günlere gidip sabahtan akşama kadar kaliteli vakit geçirmeyi. Kadınların derdi her zaman çoktur. Günümüzde ise kadının çalışma hayatına girmesi ile bu sorunlar daha da fazlalaşmıştır.

Kendisinin, çocuğunun, eşinin ve evinin sorumluluğu altında yorulan kadınlarımıza selam olsun. Erkekler size de bir çift lafım var, doğru düzgün çalışıp evinizi ve çocuğunuzu geçindirin bizlerde heves değiliz dışarıda çalışmaya çocuğumuzdan ayrılmaya…