Çalışan Annelere Tavsiyeler

'Sosyal Konular' forumunda HazaN tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Her şeyi not alın

Bu noktada zamanlama yeteneğinizi devreye sokun. Hiçbir şeyi kafanıza yazmayın, yanınızda daima her ayrıntıyı not aldığınız küçük bir not defteri bulundurun. Günlük işleriniz, randevularınız, alışveriş listeniz hepsi bu defterde olsun.

Gün içinde çocuğunuzla iletişim kurun

Ofisteki işlere dalıp çocuğunuzu unutmayın. Gün içinde evi arayıp bakıcıyla konuşun, bebeğinize sesinizi duyurun, işyeriniz eve yakınsa öğle tatilinde eve uğrayın.

Diğer çalışan annelerle bağlantı kurun

Kaygılarınızı, sıkıntılarınızı diğer sizin gibi çalışan annelerle paylaşın. Bu davranış dünyada tek başınıza olmadığınızı ve sizin gibi kişiler olduğunu hatırlatacaktır.

Yardım istemekten çekinmeyin

Bebeğinizin sorumluluğunu tek başınıza üstlenmeyin her şeyi eşinizle paylaşın. Ayrıca annenizden ve kayınvalidenizden de yardım isteyebilirsiniz.

2. Cevap: Çalışan Annelere Tavsiyeler

arkadşalar benim oğlum kreşe gidiyo sesimi duyurma imkanım yok malesef :mad:

3. Cevap: Çalışan Annelere Tavsiyeler

Çalışan annelere allah yardım etsin işleri çok zor :(

4. Cevap: Çalışan Annelere Tavsiyeler

evet çalışan annelerin işi çok zor istediğin zamanı ayıramıyosun çocuğuna ev işi,yemek,bulaşık,ütü derken yatma saati geliyo :(

5. Cevap: Çalışan Annelere Tavsiyeler

Vakit ayıramamanın verdiği üzüntüyle suçluluk duygusu her anne de oluyor maalesef.Çok zor,Allah çalışan annelere yardımcı olsun sabır versin..
    Teşekkürler Hazanım yakında bu tavsiyelere ihtiyacım olacak.:(