Çalışan anne ve bebekleri

'Bebek Bakımı' forumunda Esra Öztürk tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Çalışan anne ve bebekleri

Ah bu kadınlar denilecek bir durum. Konu kadınlarımız ve bebekleri. Geçenlerde kuzenimle konuşuyorum. Kuzenim 5 yıllık evli, biraz telaşlı, abartılacak kadar panik atak birisi. Kendisi hamileliği sürece ben bu çocuğu nasıl doğuracağım diye telaşlandı. O kadar büyük bir panik atak ki bebeği 8 aylıkken dünyaya geldi. 9 aylık bebeği 8 ayda dünyaya getirdi.

Çalışan bir anne kendisi. Bebek dünyaya geldiğinde telaşı ikiye katlandı ben bu bebeğe bakamayacağım diye her gün ağlıyordu. Neyse bebeğe iyi kötü demeyelim çokta güzel baktı. İşe başlama vakti yaklaştıkça yeniden bir telaş aldı. Bebeği kime emanet edeceğim diye tüm şehre tellal yolladı. O dönemde ben deyim 10 siz deyin 15 kadınla görüştü. Eve gelen kadınların tırnaklarına bile baktığını söylüyordu. Neden bakıyorsun dediğimizde de ya tırnakları bebeğimin altını değiştirirken altına batarsa diyordu. Neyse kadını buldu. Kadın evine gelip bebeğine bakmaya başladı ama kuzenimin telaşı halen bitmedi. Korkuları vardı ya bebeğime iyi bakmazsa, ya döverse, ya kötü davranırsa. Kafasında yazıyor sonrada olmuş gibi korkuyor işten çıkıp koşarak eve gidiyor ama korkulacak bir şeyin olmadığını görüyormuş. Kadın da kuzenimin bu korkularını hissetmiş. Bir gün kuzenim işteyken telefon açıyor, Kadriye hanım bebek emziğini emmiyor, parmağını emiyor derken Kadriye işyerinde bağırmaya başlıyor çabuk ambulansı çağır diye, kadın sakin ol dese de kuzenim bağırıyor ambulans gelsin ben eczaneye gidiyorum diyor. Daha sonra olayı anlıyor. Olayı anladığında ise bir eczanede olduğunu söylüyor. Söz konusu annelikse diyor ambulans her an hazır olmalı diyor.

Çalışan bir kadınsanız bebekleriniz için hep bir korkunuz olacak ve bu korkular anne olmanıza engel de olmayacak.

2. Ne güzel de anlatmışsınız :( onların üzerine titreriz hep. yavruma bşy olsa yaşayamam ben canımdan parça o benim. benim çocuğum sık sık hasta oluyor efendim. Türlü türlü antibiyotikler verdiler neler neler yaptık ama bağışıklık sistemi çok zayıf. Annemin arkadaşları propolis arı sütü gibi doğal arı ürünlerini önerdi. Ben de internette aradım biraz nedir ne değildir diye. Çok faydalı bir arı ürünüymüş hakkaten. kralicearidiyorki diye bir wordpress blogunda bir kadın yazıyor bu konuda. Onun da çocuğu varmış ve devamlı kullanıyormuş. beeo isimli bir ürün istanbul teknik üniversitesi çıkışlı?
    Sizin bilginiz var mı bu konuda? Gerçekten işe yarar mı bu doğal ürün çocuğum için? Yanıtlarınızı bekliyorum çok sağolun.
    sevgiler, kadir geceniz mübarek olsun