Buz masajı nasıl yapılır faydaları

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 26 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

 1. Buz masajı nasıl yapılır faydaları nelerdir?

  Buz masajı nedir dye merak ediyorsanzı günümüzde buz masajı selülit tedevisinde kullanılıyor oldukça etkili olan buz masajı selülitlerin giderilmesinde oldukça etkili.

  Günümüzde bayanalrın korkulu rüyası olan selülit sorununa yepyeni bir çözüm bulundu diyebiliriz özellikle yeni oluşum aşamasında çok etkili olduğunu vurgulamak istiyorum sizlere.Önemli olan ilerlemedne erken teşhis koyularak erken tedavi edilmesi gerekiyor.Günümüzde selülitlerinden kurtulmak isteyenler için geliştirilmiş oldukça etkili selülit tedavi metotları bulunmakta ve kadınlar arasında da bu yöntemler sıklıkla tercih edilmektedir.

  Selülit tedavisi için uygulanan bu yöntemlerin her biri ek bir masraf olduğu içi, maddi yönden yetersiz kalanlar ne yazık ki selülitlerinden kurtulmak için bu yöntemlere başvuramıyorlar. Ancak selülitlerimden kurtulamıyorum diye üzülmenize hiç gerek yok, çünkü doğal yöntemlerle üstelik tek kuruş harcamadan da selülitlerinizden kurtulabilirsiniz hanımlar.

  Selülite buz tedavisi hakkında merak ettikleriniz;

  Son dönemlerde selülit tedavisinde adını duyurmuş olan buz masajı, selülitli bölgeye düzenli olarak banyo sonrasında uygulandığı zaman, selülitler tamamen ortadan yok oluyor ve yerini pürüzsüz bir cilt alıyor. Yağ hücrelerinin hem oksijensiz hem de besinsiz kalmasından kaynaklı bir sorun olan selülit, deri altındaki yağ hücrelerinde yaşanan kan dolaşım bozukluğundan husule gelir.Deri altındaki yağ hücrelerinin kan dolaşımını bozukluğunu gidermek ve kan dolaşımını hızlandırmak için bu bölgeye uygulanan buz masajı oldukça etkili oluyor.Selülit tedavisi için uygulanacak olan buz masajı bilhassa banyo sonrasında uygulanmalı. Ayrıca banyodan çıktıktan sonra elinize bir buz kabı alarak selülitli bölgelerde yavaş yavaş gezdirin. Kan dolaşımının hızlanması ile selülit kalıntıları vücuttan temizlenecek ve kan hücreleri tarafından parçalanıp vücuttan atılması sağlanacaktır.
   
Yükleniyor...
- masajı nasıl yapılır Forum Tarih
Selülit Masajı nasıl yapılır? Kişisel Bakım 6 Mart 2014
Bebek masajı nasıl yapılır? Bebek Bakımı 20 Ocak 2013
Bel Masajı Nasıl Yapılır Sağlık Rehberi 8 Mayıs 2011
Sırt Masajı Nasıl Yapılır Sağlık Rehberi 30 Nisan 2011