Büyük Usta Attila İlhan için anma töreni

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Flu tarafından 9 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Flu

Flu

Attila İlhan için anma töreni

atilla-ilhanÖlümü daha dün gibi, oysa ne çok geçmiş zaman... 4 koca yıl olmuş, şair Attila İlhan gideli, 'İstanbul ağrısı'nı içimizde bırakalı...

İSTANBUL- "beni koyup koyup gitme /ne olursun /durduğun yerde dur /kendini martılarla bir tutma /senin kanatların yok /düşersin yorulursun /beni koyup koyup gitme /ne olursun"

Şair ve roman yazarı Attila İlhan, ölümünün 4. yılında mezarı başında anılıyor. İlhan'ın ölüm yıl dönümü 10 Ekim'de Aşiyan Mezarlığı'nda anma töreni düzenlenecek. Yakınları ile sanat ve edebiyat dünyasından arkadaşları anma töreninde, İlhan ile ilgili kısa birer konuşma yapacak.

Attila İlhan için hazırlanan internet sitesinde anma töreni böyle duyuruldu:

"Başarı yalnız yetenek değil disiplin özveri, bağımsız ve ödünsüz bir kişilik, içten bir yurt sevgisi gerektirir.
    Ancak o zaman, gerçek ve hak edilmiş bir başarı olur.

ATTİLÂ İLHAN

Tüm yaşamı ve eserleri ile bu başarıya bir örnektir.
    Bu örneği genç kuşaklara taşımak hepimizin görevidir. 10 Ekim Cumartesi günü, saat 12.00'da Aşiyan Mezarlığı'na
    TÜM YURTTAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ"

2. Cevap: Büyük Usta Attila İlhan için anma töreni

görünmez bir mezarlıktır zaman
    şairler dolaşır saf saf
    tenhalarında şiir söyleyerek
    kim duysa / korkudan ölür
    -tahrip gücü yüksek-
    saatlı bir bombadır patlar
    an gelir
    attilâ ilhan ölür
    Attilâ İlhan

Eline sağlık FLU...Attila İLHAN en sevdiğim şairlerden birisidir.Ve ülkemiz en önemli şairlerinden birisini kaybedeli 4 yıl oldu.Ve bize şiirlerini miras bıraktı.Ruhu şad;mekanı cennet olsun...Allah rahmet eylesin...

3. Cevap: Büyük Usta Attila İlhan için anma töreni

kimi sevsem sensin...
    senden ibaret hepsini senin adınla çağırıyorum...

Atilla İlhan(KİMİ SEVSEM SENSİN şiirinden alıntı)