Bursadan fotograflar

'Resimli Konular' forumunda Blue tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Bursa, Bursa ilinin kent merkezi, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en çok Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir.
    bursa-resimleri-2. bursa-resimleri-3. bursa-resimleri-4. bursa-resimleri-5. bursa1.

2. bursa.

Bursaya bir çok kere gitmişliğim var ama buraya gitmemiştim gidip bir çay içmek isterdim doğrusu teşekkürler Ömür ..
    Bunlarda benden

3. bende gittim bursaya çok güzel bir şehir ama denizine giremedim çok kirliydi

4. Dallar gelinlik giyer,karlar yağarsa
    Isıtır gönlü kızıl,ufuk yanarsa
    Gurup akşama nasıl yakışıyorsa
    Yeşilde sana Bursa,ahh yeşil Bursa
    - Alıntı-

Bursayı hep yeşil Bursa olarak biliriz. Ama yeşil Bursa artık resimlerde ve şiirler kaldı ne yazık ki
    :(

5. katılıorum dilek ablacım.. artık yeşillik meşillik kalmadı buralarda...

6. Çok sevdiğim ve sık gittiğim bir şehirdir .Her yolculuğumda uğrarım köfte için Zeynel Köftecisi :f106:

7. ooo süperdir orası...birsürü şubesi var..ben iskender kebabını da tercih ederim..çok güsel yapıolar burdda

8. Sadace Uludağa gitmiştim.
    Ama iş seyahati nedeni ile Salı günü Bursaya ilk kez gideceğim.
    Bu konu çok isabet oldu. Midem şimdiden kazınıyor.

9. vaybe kımı bursayı kirli biliyor kimide yesillik bitti diyor bursa değişti halada değişiyor güzel bursama kımseye laf ettirmem arkadaş:)

10. Kimse kötü birşey demedi jaguaar :f196:sadece fikirlerini söylemişler :f196:
    Ayrıca Bursa sevilmeyecek bir ilimiz mi? :f63:

11. bende bi kaç sefer gezdim bursayı gerçektende harika şehirlerimizden biri :f63:

12. seni annem gibi sevdim
    beni sana hapsettin
    adı aşk bu eziyetin
    sen ağlat biz severiz
    senin canın sağ olsun
    renklerinden sen suçlusun !!!

Biz bursaspor'luyuz!!!!

13. bursa aslında çok güzel özelliklede nilüfer mesela çok güzel

14. bursa çok tarihi bir şehrimiz bir kaç sefer gitme fırsatım oldu inegöl köfte ve birde hala tadı damağımda sütlü kadayıfı harikaydı hoylat kaplıcalarıda gerçekten çok güzel ...

15. bursa bursa tek anlasabıldıgımız takımsın ANKARAGUCU'nun kardes takımı :)

16. biz spordan bahsetmiyoruz..

tarihi açıdan

17. gerçekten çok güzel paylaşım için teşekkürler mutlaka bir gün gideceğim...

18. bursa süper bi yer ya doyamıyosun

19. çok qzL bi şehir bnde qittm ;)