burs geri ödeme

Konusu 'Rehberlik' forumundadır ve ZORBEY tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZORBEY Üye

  burs geri ödemesi
  burs geri ödenir mi


  KYK’dan burs aldığınızda normalde bunun geri ödeme durumu olmaz. Fakat KYK gerekli gördüğü durumda burs alan öğrencilerin belgelerini araştırabilir ve araştırma sonucunda öğrencinin belgelerinde veya durumunda gerçeğe aykırı bir durum bulunmasında burs kesilir. Bu nedenle başvurunuzda doğru bilgileri girmeniz ve belgelerinizde sahtecilik yapmamanız önerilir.

  *Ödenen burslar kredi borcuna çevrilerek sizden geri alınır.

  *Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumundan en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alanların bursları,ceza aldığı tarih itibariyle kesilir.Verilen disiplin cezasının öğretim kurumunca geç bildirilmesi halinde ise cezanın verildiği tarihten sonra yapılan ödemeler,bu Yönetmeliğin 31 inci maddesi hükmüne göre tahsil edilir.

  *Öğrenciye burs verilmekte iken,bursun kesilmesini gerektirecek bir durum ortaya çıktığında,bursun kesilmesini gerektiren durumun gerçekleştiği tarih itibariyle bursu kesilir.Bu tarihten sonra ödenen burs miktarları öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre tahsil edilir.

  burs geri ödeme ekranı için tıklayınız

Benzer konu başlıkları: burs geri
Forum Başlık Tarih
Sınavlar 2014 Parasız Yatılılık ve bursluluk sınavı son başvuru tarihi 19 Mart 2014
Marmara Bölgesi Bursa Nüfusu 2015 5 Şubat 2014
Hakkında bilgi Kerem Bursin Kimdir Resimleri 13 Kasım 2013
Hakkında bilgi Kerem Bursin Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Boyu 26 Eylül 2013
Hakkında bilgi Kerem Bursin Boyu Kilosu 20 Temmuz 2013