Burhan Çakır Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Burhan Çakır biyografi,
    Burhan Çakır Kimdir özgeçmişi,
    Burhan Çakır Hakkında Bilgi

Burhan Çakır Erzincan ili Tercan ilçesinde 1969 Yılında doğdu.
    İlk ve Orta okulu Kargın Beldesinde okudu. Orta öğrenimini Erzincan İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Atatürk Üniversitesi Muhasebe programından mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İntibak programının ardından İşletme fakültesinden mezun oldu.

Öğrencilik yılların da hep sporla iç içe oldu. Eğitim öğretim gördüğü İmam Hatip Lisesi Futbol Takımında ve Erzincan' ın en eski ve köklü spor klüplerinden Sümerspor da amatör futbol oynadı. Altunkent spor, PTT spor ve Erzincanspor da da futbol oynadı. Spor hayatı da, siyaset hayatı gibi bir tutkuydu. Amatör spor klüp başkanlığı, Erzincan futbol İl Tertip Kurulu Yönetim kurulu üyeliği, 2004-2005 yıllarında Erzincanspor Klup başkan yardımcılığı ve genel kaptanlığı görevlerinde bulundu. 2006 yılından beri TFF Erzincan İl temsilcilği Futbol İl Tertip kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Çeşitli dernek ve vakıflarda kurucu üyelik ve yurt müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Ak Partinin 14 Ağustos 2001 de kuruluşunda ise izler bırakacak siyaset yapmak adına Parti kurucu üyeleri arasında yerini aldı. Başarılı çizgisi vizyon sahibi olması ve üstlendiği misyon sebebi ile Ak Parti'de sırasıyla Mali ve İdari İşler Başkanı, İl Teşkilat Başkanı , İl Sosyal İşler Başkanı, İl Halkla İşler Başkanı ve son olarak da İl Teşkilat Başkanı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevleri başarı ile ifa etti. Yürütmekte olduğu İl Teşkilat Başkanlığı görevini 24.11.2010 Tarihinde, İl Yönetim Kurulundan ise 14.11.2010 tarihinde 24.Dönem Erzincan İl Milletvekili Aday Adaylığı gerekçesi ile Ak Parti Yönetim Kurulu'nda ki görevlerinden ayrıldı.

Burhan ÇAKIR evli ve bir çocuk babasıdır. Erzincan'da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.