Bunlar Nasıl Sözler

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bunlar nasıl sözler ?

  Fener Rum Patriği Bartholomeos Türkiye'yi işte bu sözlerle anlattı.


  Fener Rum Patriği Bartholomeos, “Kendimi Türkiye'de, yaklaşık 2 bin yıllık Patrikhane'nin yok olmasını bekleyen bir hükümetin altında yaşarken, çarmıha gerilmiş gibi hissediyorum" dedi.

  Amerikan CBS televizyonunun ünlü "60 Dakika" programına katılan Patrik Bartholomeos, kendisinin ve Türkiye'de yaşayan yaklaşık 4 bin Rum'un sorunlarını anlattı.

  CBS'in internet sitesinde yayınlanan habere göre, Bartholomeos, Türkiye'de ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüklerini söyledi ve “Türkiye'de azınlık olarak yaşamak suç değil. Fakat bize ikinci sınıf muamelesi yapılıyor. Haklarımızı Türk vatandaşları gibi kullanabildiğimizi düşünmüyoruz" diye konuştu.

  KİLİSE 17 ASIR ÖNCE BU TOPRAKLARDA KURULDU

  Yaşadıkları zorluklara rağmen Türkiye'den ayrılmalarının söz konusu olmadığını belirten Bartholomeos, “Çünkü bu kilise 17 asır önce bu topraklarda kuruldu. Gerçi Türk hükümeti Patrikhane'nin yok olmasından ya da ülkeyi terk etmesinden memnun olurdu ama bu asla olmayacak" diye konuştu.

  Bartholomeos, dünyanın en eski Hıristiyan manastırının Mısır'daki Sina Çölü'nde bulunduğunu hatırlatarak, bu manastırda Hazreti Muhammed'in Hıristiyanlara dokunulmamasını ve inançlarına saygı gösterilmesini istediğini gösteren bir mektup bulunduğunu kaydetti.

  TÜRK HÜKÜMETİNDEN YARDIM GELMEDİ

  Bunu ironik bulduğunu söyleyen Fener Patriği, “Başbakan'ı ve birçok bakanı ziyaret ettim, sorunlarımızı anlattım, yardım istedim. Ancak laik olmakla övünen Türk hükümetinden hiçbir yardım gelmedi. Buna rağmen ayakta kalmakta kararlıyız. Burası Kudüs'ün devamıdır ve bizim için en az orası kadar kutsaldır. Zaman zaman çarmıha gerilsek de biz burada kalmayı tercih ediyoruz" dedi.

  Bartholomeos, CBS muhabirinin, “Peki siz kendinizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyor musunuz?" şeklindeki sorusuna, “Evet" cevabını verdi.

  Röportaj, 20 Aralık Pazar günü 60 Dakika programında yayınlanacak.
  kaynak:haber3
   
 2. Cevap: Bunlar Nasıl Sözler

  fazla hak verdimi böyle oluyor işte ne diyeceğini şaşırıyor aslında elinde olan hakkıda almak lazımki böyle dengesiz konuşmalar yapmasın şimdiye kadar aklı neredeymiş şimdimi aklına gelmiş gine birileri heralde dümeye bastı anlaşılan
   
  Son düzenleme: 18 Aralık 2009
Yükleniyor...
- Bunlar Nasıl Sözler Forum Tarih
Bağlılık nasıl çozülür?nasıl bağlılık oluşur bunları nasıl çozeriz Sorun Cevaplayalım 27 Ocak 2012
Bunları Yapıyorsanız Dikkat Edin Güzel Sözler 10 Aralık 2013
Çocuğunuza Okul Çantası Alırken Bunlara Dikkat Edin Merak Ettiklerimiz 14 Eylül 2013
Sigarayı Bırakmak İçin Bunları Deneyin! Kısa Bilgiler 20 Ağustos 2013