Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Dark tarafından 9 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Bulaşık Makinası kullanan tüm tanıdıklarınıza iletin lütfen
    Kullandigimiz deterjanlarin hem cevre hem de sagligimiz üzerinde son derecede olumsuz etkileri var bilindigi gibi.
    Özellikle yemek yedigimiz kaplarin temizlenmesinde kullanilan deterjenlarin cok iyi durulansa bile kalinti biraktigi biliniyor uzun yillar boyunca bu kalintilar gıdalarımıza bulaşıyor ve bu vasıta ile sindirim sistemimize taşınıyor. Petrol esasli kimyasal maddelerden oluşan ve son derecede güclü olan bu kimyasallar kronik hastaliklarin tetikleyicisi.
    Bu kimyasallar kanalizasyon sistemine karisiyor oradan da nehirlere göllere ve denizlere . Bu sentetik kimyasallar denizlerde de besin zincirine bulasarak
    tekrar sindirim sistemimize dönüyor ne yazik ki.
    Bir süre once bir deneye basladim ve bulasik makinasinda ARAP SABUNU kullandim. Daha once doktor tavsiyesi ile cocuklarin biberonlarinin temizlenmesinde kullanmistim dogal ve zararsiz oldugunu biliyordum bulasik makinesinde ne sonuc alacagimi merak ettim.
    Sonuc harika bulasiklar ter temiz pırıl pırıl oldu
    Arap sabanu hem cok daha ucuz hemde cok daha dogal cevrede yarattigi kirlilik etkisi de cok daha az.
    Bulasik makinasinin deterjan gözüne dolduracak kadar koyup kapagi kapatiyorsun ARAP SABUNU macun gibi sicak su ile rahatca eriyor.
    internettende arastirma yaparsanız pek cok kisi bu metodu kullandığını göreceksiniz.
    Parlatıcı bölümüne Elma sirkesi koyunuz. (ama üzüm sirkesi değil..özellikle elma sirkesi)…
    Sonucun harika olduğunu göreceksiniz.:f196:

Alıntıdır

2. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Kimyasal deterjanların zararlarını bile bile kullanıyoruz ne yazık ki..İlk kez duyup okuyorum:f20:çok ilginç gerçekten denemekte fayda var..

3. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Çok ilginç. Şaşkınlıkla okudum bunları.Teşekkürler DarK.:f20:

4. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Evet kesinlikle haklısın DARK dostum...Bu kimyasallar doğal çevirimle tekrar bize geri dönüyor o yüzden dediğin gibi güzel ve yararlı bir püf noktası eline sağlık...

Bilim adamları DDT ilacını( tarım ilacı ) bulmuşlar.Ve bu tarımda sürekli kullanılmaya başlanmış.50 yıl sonra kutuplarda penguenlerin etlerinde DDT bulununca ilk önce nasıl olduğunu anlayamamışlar ama sonuç ortada...

5. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Bu zamanda yediklerimiz zaten sağlıksız birde temizlik maddelerinin böyle olduklarını düşünürsek insan hayatının artık ne kadar kısa olduğu normal gibime geliyor.

6. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

çok ilginç arap sabunu bunu not edicem teşekkürler dark

7. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Arap sabunu elma sirkesi mi :f20: çok ilginç

8. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Teşekkürle Dark..Arap(mayi)sabunun düşük sıcaklıkta dahi çözünme etkisi oldukça yüksek..Elma sirkesinin faydaları saymakla da tükenmiyor bir kere kokusu üzümün ki kadar keskin kalmıyor kapların çizilmesini önlüyor,filtreler çabuk tıkanmıyor ,çok daha hesaplı kullanıp yararını bilenlerdenim garantisi süresiz..Sorusu olanlar yazabilir elimden geldiğince nacizane :f63:

9. Cevap: Bulaşık Makinasında Arap Sabunu Kullanın

Bulasık makinesi deterjanları satan firma sahipleri seni duymasın dark :f196::f196::f196: