Buharın cilde etkisi nedir

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 12 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Buharın cilde etkisi  Cilt için buharın etkisi nedir buhar cilde nasıl etki yapıyor konuyla ilgili merak ettiğiniz bilgileri aşağıdaki kısa yazımızda öğrenebilirsiniz.

  Buhar, toksinleri atar, cildin gözeneklerini açar, her türlü kir ya da Makyaj kalıntısını temizler ve daha derindeki deri tabakalarına yaşamsal nem kazandırır. Ölü deri hücrelerini yumuşatarak, onların yüzün hafifçe ovulmasıyla kopup gitmesini sağlar. Aynı zamanda siyah noktaların giderilmesini de kolaylaştırır.Bir kabı kaynar suyla doldurun. Biraz greyfurt yağı ve biraz Biberiye yağı ekleyin. Aynı şekilde taze Biberiye sapları ve greyfurt dilimleri de ekleyebilirsiniz.Yüzünüzü 30 cm kadar yukarıda tutmaya dikkat edin.Nasıl rahat olursanız o mesafe sizin için en idelidir.

  buharin-cilde-etkisi-nedir-.

  Daha sonra kabın üstünü bir havluyla örterek buharın boşa gitmesine izin vermeyin bu şekilde 5 yada 10 dakika kadar buharı cildinize uygulayın.Ayrıca farklı yağlarda kullanabilirisniz cildinize buhar uygulaması yaparken.Portakal ve Defne Yaprağı da yararlı detoks araçlarıdır.

  O nedenle yüzünüz henüz hafifçe nemliyken, nemlendirici kireminizi sürün ve su içmeyi ihmal etmeyin.

  İyi bir buhar banyosu, kan dolaşımını da hızlandırır ve yüz kaslarını gevşetir. Bunların her ikisi de yüzünüzün daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.
   
Yükleniyor...
- Buharın cilde etkisi Forum Tarih
Buharın Cilde Faydası Nedir? Kişisel Bakım 24 Ocak 2014
Cilde parlaklık veren tavsiyeler Kadınca 17 Mayıs 2016
Jojoba Yağının Cilde Faydaları Şifalı Bitkiler 5 Şubat 2015
Argan yağının saça ve cilde faydaları Şifalı Bitkiler 15 Ocak 2015