Bu ot ne sıkıntı bırakıyor ne gerginlik !

'Sağlık bilgisi' forumunda yfse tarafından 25 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

  1. Yan etkisi olmayan bitki beyne ve kalbe de faydalı...

    İbni Sina'nın kitabında ''oğul otunun kalbi ferahlandırdığı, kalbe verdiği kuvveti kırmızı yakutun fiiline muadildir'' diye övdüğü melisa ya da diğer adıyla oğul otu, özellikle mevsim geçişlerinde etkisini artıran depresyon, huzursuzluk ve sıkıntıları gidermek için kullanılıyor. İşte hiçbir yan etkisi bulunmayan melisanın faydaları ve tıbbi özellikleri:

    Beyin, kalp ve sindirim sistemi üzerinde koruyucu kuvvetlendirici, spazm çözücü, ruhsal ve fiziksel sakinleştirici, hazmı kolaylaştırıcı, bağırsak gazlarını giderici, terlemeyi önleyici, bağırsak parazitlerini düşürücü, sinir krizleri, depresyon kulak çınlaması, baygınlık, baş dönmesi, kansızlık, yara iyileştirici, mikrop öldürücü, aşırı gerginliğin getirmiş olduğu sinir krizlerine, depresif huzursuzluklara, istem dışı kasılmalara, hafıza zayıflığına karşı çok etkili.

    Melisa sadece hastalıklarda değil, saç ve cilt bakımında da kullanılıyor. Yıpranmış, cansız, ve güçsüz saçları iyileştiriyor. Yağlı ciltler için temizleme maskelerinde, yaşlanmış ve yıpranmış ciltler için yenileyici kremlerde de kullanılıyor.BUGÜN
     
Yükleniyor...
- sıkıntı bırakıyor gerginlik Forum Tarih
Sıkıntıdan ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 25 Ocak 2014
Hastalık ve sıkıntılar için okunacak dua Dualar ve Faziletleri 22 Ocak 2014
Sıkıntı Duaları okunuşu ve anlamı Dualar ve Faziletleri 1 Ocak 2014
Sıkıntı Ve Dilek İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 3 Kasım 2013