Bu Mesaja sakın inanmayın

'Haberler' forumunda Dark tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Ortalık o kadar kötükü inanın insan neye inansın neye inanmasın bilmiyor insanlar şaşkınlık içerisinde. Web sitelerini gezerken değişik haberler ile karşılaşıyorum.

Bu haberde bu cep mesajına sakın inanmayın diyor. Peki ama ne oluyor bu mesaj bakın öncelikle hemen hemen herkes cep telefonu kullanıyor ve müşteri hüzmetlerinden gelir gibi mesaj geliyor bu bilgi mesajı olabilir vs.

Bu mesajlara sakın karşılık vermeyin örnek veriyorum size bir mesaj geldi şu tarihte çekilişi katıldınız ve hediye kazandınız adınızı soyadınız Tc kimlik numaranızı yazın şu numaraya gönderin gibi mesajlar geliyor.

Kesinlikle bu tür mesajlara kanmayalım ve karşılık vermeyelim. O kadar aciz insanlar varki geçimini bundan sağlıyor işleri güçleri vatandaşın saf duygusundan faydalanmak.

Bu mesajda ise duygu sömürüsü yaparak insanlardan faydalanıyorlar kendilerine o kadar güzel bir yol çizmişlerki artık vatandaşı kandırmak onları bir iş gibi geliyor.

Anne ne yapıyorsun kaç gündür senden haber bekliyorum bu aydamı maaşını vermediler şeklinde bir mesaj gönderiyorlar ve sonra yanlış oldu diyerek sizin numaranızı arıyıp sizlerden özür diliyorlar.

Ve sonra tekrar arıyarak hıçkırıklar içerisinde insanların duyguları ile oynayıp kendilerini acındırıyorlar ve buna kanıp insanları sömürüyorlar şu nolu hesap numarasına para gönderirmisin gibi. Aman dikkat bu tür mesajlara canınız yanabilir.

Alıntı

2. Cevap: Bu Mesaja sakın inanmayın

teşşekürler dark

3. Cevap: Bu Mesaja sakın inanmayın

paylaşımın için teşekkürler dark