Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Mars gezegeni Agustostan itibaren geceleri gokyuzunun en parlak cismi olacak. Amerikan uzay araştırmaları merkezinden yapılan açıklamaya göre Mars cıplak gözle dolunay kadar büyük görünecek. 27 Agustos'ta Mars dünyaya 34, 65 milyon mil yaklaştığında en büyük göründüğüu gün olacak. 27 Agustos gecesi 00:30'da gökyüzünü izleyin. Dünyanın iki ay'ı varmış gibi görünecek. Mars'in dunyaya bu kadar yakın geçeceği bir sonraki tarih 2287 yılı. Uzmanlar 'Bugün hayatta olan hicbir kimse bu olayı tekrar göremeyecek.' olmasını hatırlatıyorlar.

2. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

:f63: Bu gece gözler gökyüzünde olacak.Manzarayı çok merak ediyorum,hatırlattığın için teşekkürler Dileğim.:f40:

3. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

Bizim evden gökyüzüne bakınca kendimi hapishanede gibi hissediyorum her yerde apartman ve çatıları :( Maalesef büyük olasılıkla bu görüntüyü kaçıracağım...

4. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

Bizim evde aksine köşe bası ve müstakil damda da yaztıyoz izlerim artık :f40: Tesekkürler WisH abla =)

5. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

:f40: quzel olcak

6. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

Marsın dolunay kadar net görünmesinin bir şehir efsanesi olduğunu duydum...Ne kadar doğru yanlış göreceğiz...

7. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

Çok merak ediyorum.
    Güzel bir görüntü olacağı kesin ... :f63:

8. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

bugün bakacağım..umarım gözükür....

9. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

:f92::f94::f58:kardeş 2287 yılına kdr insanın ömrünü yaşadacak çok çey bulurlar

10. Cevap: Bu Gece Gökyüzünde Mars En Parlak Cisim Olarak Görülecek

evet hatırlıyorum o günü.bır hevesle çıkmıstım balkona ama ayı bıle goremedım :) kaçak ay ertesı günü odamın camından bana bakıyodu :f40: her yerde görünmedı galıba.