Bu dizilerle büyüdük

'Zaman Tüneli' forumunda Blue tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Çocukluğumuzda izlediğimiz, onlarla heyecanlanıp onlarla sevindiğimiz, zaman zaman üzüldüğümüz, bazen de oturup ağladığımız, beraber büyüdüğümüz televizyon dizileri ve çizgi filmlerimiz... Gelin görün ki geçen yıllar, değişen imkanlar nedeniyle çok çabuk unutuluyorlar. Peki sizler hangilerini hatırlayacaksınız?

Öznur bunu beğendi.

2. valla ben dallas diycem çok seviyordum

3. GuL

GuL

Küçük Ev Çocukluğumun en güzel dizisiydi diyebilirim.Gerçi o yıllarda dizi namına izleyebileceğimiz seçenekler çok azdı ama hepside birbirinden güzeldi .Teşekkürler Blue bizlere o güzel yılları hatırlattın :f118:

4. Komiser Colombo

Bu diziyi de '70'li yıllarda izledik.

Colombo'yu Peter Falk canlandırır, rahmetli Savaş Başar seslendirirdi.

Buruşuk bir pardesü giyer, elinden purosu hiç düşmezdi.

Bölüm sonunda cinayet sanığı tam "kurtuldum" diye sevinirken Colombo geriye döner ve "Son bir şey daha var ..." diyerek katilin kim olduğunu açıklardı.

5. Çocukken en sevdiğim dizi perihan ablaydı..:f106:

6. Ziyaretçiler-Visitors

Yapım :1983, ABD
    Tür :Bilim Kurgu
    Yönetmen :Kenneth Johnson
    Senaryo :Kenneth Johnson
    Oyuncular :Robert Englund, Faye Grant, Marc Singer, Jane Badler, Frank Ashmore
    Yapımcı :Chuck Bowman
    Müzik :Joseph Harnell

Özet

Dünya'ya dost olarak geldiklerini söyleyen bir grup uzaylı kanserin tedavisini vereceklerini söylerler. Onlarda karşılığında su istemektedirler. ancak bir grup insan bu uzaylıların gerçek yüzlerini görürler ve onlara karşı savaşmaya başlarlar. onlar aslında birer gelişmiş kertenkele türüdür ve insanları yemek olarak görmektedirler.

7. Nedendir bilinmez ilk aklıma gelen dizi Flamingo Yolu oldu:f106:
    Konusunu dahi hatırlamıyorum ve bizlere göre ağırdı da belki.Fazla bir seçenekte olmadığı için akşamlarımızın vazgeçilmez görselleriydi
    sanırım kulağıma ismi hoş geldi

8. Cosby Ailesi

Amerikalı zenci komedyen Bill Cosby'nin başrolünde oynadığı ve Doktor Cliff Haxtable ile ailesinin maceralarını anlatan çok komik, popüler bir diziydi. Dizideki ailenin adı Haxtable olduğu halde TRT'nin neden ısrarla Cosby ailesi olarak yayınladığı muamma idi. Dizide doktorun güzel bir avukat eşi, Sandra, Denise, Theo, Vanessa ve Rudy diye bir sürü çocuğu vardı. Bill Cosby'i Sezai Aydın unutulmaz başyapıt dublajıyla seslendirmişti. Adeta Cosby'nin kendisi olmuştu, "ama Teo, oğğlummm" deyişi hala kulaklarımdadır.

9. Bende FAME (ŞÖHRET) diyorum...

10. [​IMG]

gerçekten şu ana kadar yazılan diziler harikaydı ve unutulmayanlardan bende bir örnek vermek istiyorum bu güzel paylaşıma teşekkürler

11. Benim yaşım kurtarmıyor..Hiçbirini bilmiyorum valla..:f106:

12. benimde yaşım kurtarmıyor

13. Çocukken en sevdiğim dizi perihan ablaydı..:f106:
    GENE yayınlansa gene severek izlerim bunda hiç şüpem yok .teşekkürler

14. He-Man çok severek izlediğim çizgi filmlerdendi

Voltran Voltran voltran :f196:şimdi çocukların winx clubları var bizimde voltranımız vardı. voltranı izlemek çok hoşuma giderdi.

15. şahin tepesi

bizim evde bi akülü tv vardı
    ve elektrikler malum sık kesilirdi ve tüm mahalle bu dizileri seyretmeye gelirdi
    traktör aküsüne bağlardık tv yi bi odada baya bi millet ama zevkli günlerdi

16. Ben de Hayat Ağacı'nı çok severdim.

17. Şeker Kız Candy her bölümünü izlemişimdir..:f63:

18. Uyusssluk yapma da sen de çocukluğundaki dizileri yaz Allaa. Allaaa. Sanki sen çocuk olmadın;) :

Bir de Altın Kızlar dizisi vardı

Altın Kızlar" dizisi, Miami’deki bir evi paylaşan 4 emekli kadının maceraları komik bir şekilde anlatıyordu. Dizi, 10 Emmy ve 3 Altın küre ödülü almıştır.

19. Hatırladığım kadarıyla bir çok dizi vardı severek izlediğim...Herkesin mutlaka bildiği Bizimkiler dizisi;Alf vardı kedi peşinden koşan uzaylı :) ; A takımı,Mc Gayver , Ziyaretçiler (korkardım yine de izlerdim.Hele o fare yiyişleri yokmu?O zamanlar acayip gelirdi bana ama şimdi gülüyorum :) ) Süper Baba , Kara şimşek vs. hepsi de güzeldi zamanında ki inanılmazlardandı....

20. Benim severek izlediğim dizi mavi aydı.Hiç bir bölümünü kaçırmadan izlerdim:f63: