break dance videoları

'Eğlence' forumunda Dark tarafından 7 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Break dans nasıl yapılır

Break dans hareketleri içinde en zor olanı kulpludur. Bu hareket ayaktayken sol ayak önde ve sağ ayak arkada olacak şekilde yapılır. Yalnız ayakların çok açık bir pozisyonda olması gerek. Sonra sağ elinizi harekete başlarken iki ayağınızın tam ortasına koyacaksınız.

Bu harekete tam olarak nasıl başlanacağını öğrenelim; sol ayağınızın önde olması gerek, sol ayağınızı yukarı tam fırlatın ve sağ elinizi iki ayağınızın arasına koyun ve vücudunuzun bütün ağırlığını sağ elinize verin, sol ayak yukarı fırlatıldığı zaman arkada olan ayak sol ayağın altından geçecek. Sağ ayak alttan geçtikten sonra vücudun bütün ağırlığı bu sefer sol ele verilecek ve ayaklar tam açık olacak.

Ayaklarınız önde, ikinci tura geçmeniz için sağ ayağı solun altından geçirin ve vücuttaki tüm ağırlığı sol ele verdikten sonra bu sefer ayaklar havadayken sol ayak sağ ayağın altından geçecek ve ayaklar arka tarafa geçtiği zaman tüm yük iki kola verilecek. Ayakları tekrar öne geçirmek için solu tekrar yukarı ve sağ yine onun altından geçecek.

2. Break dance evet, ben kırma dansi diye tercüme etcem onu
    ve asla denemiycem cünkü artik nerelerimi kirarim düsünmek bile istemem.. :f30:

Önce çinliler kendini aşmış abi, break mi yapiyorlar diycektim
    ama sapkanin altindan baska bisi cikti. :)

Yok yok bir daha izleyince gördüm ki bunlar hakkat Çinli,
    shaolin manastirlarinda devrim yapilmis anladim... :f30::f30: