Boyun Ağrısı İçin Yastık

'Sağlık bilgisi' forumunda HazaN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Boyun ağrısını önlemek için doğru yastık
  Boyun ağrısı için nasıl bir yastık seçilmeli

  Yanlış yatak, yastık ve yatış pozisyonu, bel ve boyun ağrılarına yol açabiliyor...Yastık seçimi de özellikle boyun ağrılarının giderilmesinde çok etkilidir, baş yastığının çok yüksek olmaması, baş ve boyuna normal pozisyonunu verdirecek yükseklikte olması gerekir.
  Ortopedik yastıklar boynun “ doğal kavisi” ni destekler şekilde planlanmıştır. Bazıları boynun şeklini alarak bu desteği daha uygun vermeye çalışmışlardır.

  Ancak her kişinin boyun kavis özelliği, boyun uzunluğu, omuz yüksekliği değişiklik göstermektedir. Bu yüzden tam uyum sağlamak zordur. Kaldı ki bu sağlansa bile kişi rahat edemi yebilir.

  Çünkü,zamanla gelişmiş kronik boyun rahatsızlığı hiçbir yastıkta rahat etmesine izin vermez. Fark edilmeden ya da bilinen geçirilmiş boyun problemleri sonucunda boyun kavisi düzleşmiş olabilir. Boyun eklemlerinin bazı segmentlerin de kireçlenme gelişmiş olabilir. Bu nedenle boyun doğal kavisine kavuşmadan ya da sertleşmiş boyun segmenti açılmadan hasta hiçbir yastıkla tam rahat edemez.

  Boyun doğal kavisi ve hareketleri düzelince, kişinin ortopedik boyun yastığına ihtiyacı kalmaz. Normal orta sertlikte bir yastık kullanması yeterli olacaktır.
   
Yükleniyor...
- Boyun Ağrısı İçin Forum Tarih
boyun ağrısı için hangi doktora gidilir Sağlık Rehberi 20 Temmuz 2010
Omuz ve Boyun Ağrısı nedenleri Sağlık bilgisi 7 Mart 2014
Boyun Ağrısı Nasıl Geçer? Hastalıklar 17 Nisan 2013
Karın Ağrısının Göğse Boyuna Ve Omuza Yayılması Hastalıklar 13 Mayıs 2011