Böyle Top Görmediniz

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Böyle Bir Top Görmediniz!
  Yüzyıllardan beri topların genel tasarımı ufak teknolojik evrimler dışında pek değişmedi. Peki bir topun sınırları zorlayıp bilimkurgudan fırlamış hale gelebileceğini düşünmüş müydünüz?

  Dünyanın en popüler spor araçlarından biri olan futbol topu, ufak tasarımlar değişiklikleri dışında hep standart bir yapıya sahip oldu. Her dünya kupasında, biraz daha hızlı ve etkili toplar üretiliyor ancak o meşin yuvarlağın basit görünümü hiç değişmiyor. (Pro Evolution Soccer 2010 PC İnceleme)

  Ama futbolun simgesi yakın zamanda büyük bir evrim geçirebilir. CTRUS adlı firma futbol topunu modern teknolojiyle birleştirip geleceğin spor cihazını yarattı.

  Topların gelebileceği en üst seviye bu

  Cihaz diyoruz çünkü bu top teknolojik bir aygıttan farksız. Daha üretime geçmemiş olan topun teknolojisi firma tarafından teorik olarak bir araya getirildi.(2010 FIFA World Cup South Africa)

  Uzayda bile top oynamak mümkün olacak

  Sonraki adım olarak ise 3D programlar tarafından cihaz tasarlandı ve ilk simülasyonları tamamlandı. CTRUS'un açıklamasına göre geleceğin topu tüm testlerde büyük başarı gösteriyor.

  Artık piknik sırasında kaybolan topu saatlerce aramanıza gerek kalmayacak. Çünkü GPS teknolojisini kullanan bu cihazı sürekli takip edebileceksiniz. İçinde kamera bulunan topun havalanması için artık, oksijene gerek yok. (Bu Maçlar Kaçmaz!)


  Bu topları teknolojik mi sanıyordunuz?

  Havasız ortamlarda bile topun özel tasarımı sayesinde maç yapmak mümkün olacak.

  CTRUS'un testlerine göre sıradan bir insanın vuruşu bile topun saate 130 kilometre hızla gitmesini sağlayacak. Havanın durumuna ve hızına göre topun rengi de değişebilecek.

  Firmanın aslında tasarım konusundaki becerilerini göstermek için hazırladığı bu top gelen olumlu tepkiler nedeniyle, gerçeğe dönüşebilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ağustos 2014
 2. şaşırtıcı dogrusu :) ama insanlara pek yararı oldugu söylenemez...tşkler
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ağustos 2014
 3. önce bir uzaya gidiş gelişlerimiz ilerlesin de top oynamayı sonra düşünürüz :f196:
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Böyle Görmediniz Forum Tarih
Böyle Güzel Bebekler Görmediniz Resimler 20 Aralık 2012
Güneşi Hiç Böyle Görmediniz Resimler 20 Aralık 2012
Esra Ceyhan'ı Hiç Böyle Görmediniz Haberler 9 Ocak 2010
Böyle bilgisayar görmediniz ... Resimler 1 Temmuz 2009