Böyle Kaynana Dostlar Başına

'Masallar ve Hikayeler' forumunda NURDİN tarafından 22 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Ahçılığıyla ün yapmis yasli bir kadin, aksam yemegine gelecek olan oglu ve yeni gelini
    icin yine mutfagina kapanmis, yemek yapiyordu.
    Ayni aksam yemege eski bir aile dostu da davetliydi.

Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarinda cok sasirtici bir durumla karsilastilar.
    Yasli kadinin o gece yaptigi yemekler degme oburlarin bile istahini kabartacak kadar berbatti.
    Tatlilar un kokuyordu, patatesler yanmisti, kofteler ise neredeyse hic pismemisti.

Oglu, yeni gelini ve aile dostu, kadincagiza durumu farkettirmemek icin ellerinden geleni
    yaptilarsa da, yemek sirasinda pek istahli gorundukleri soylenemezdi.

Nihayet yemek bitti ve yeni evli cift annelerinin elini operek evlerine gittiler.
    Aile dostlari ise biraz daha kaldiktan sonra gitmeyi dusunuyordu.
    Oglu ve gelini gittikten sonra yasli kadina:

"Senin harika bir asci oldugunu adim gibi biliyorum.
    Bana soyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kotuydu?
    Bence sen hastasin ya da bir sorunun var" dedi.

Yasli kadin gulumseyerek cevap verdi:
    "Hayir, hicbirseyim yok. Kasten yaptim. Bu yemekten sonra oglum asla ikide bir annesinin yemeklerini
    hatirlatip karisinin kalbini kirmayacak."

2. vayyyyy evet ne kaynanalar varmış :f40:

ben buna gülerim işte:f106::f106:

şaka bir yana ama ben zaten kayınvalidemden güzel yemek yaparım sorun yok yani hiçde olmadı :f63:

3. Eğer anneler oğullarının gerçekten mutlu olmasını istiyorlarsa,
    Bu hikayedeki anne'nin düşünce yapısına sahip olmalılar.
    İnş. ileride bizde böyle bir kaynana oluruz :f40:

4. Kaynananın yaptığı güzel de:f20: ne yalan söyleyeyim ben böyle bir kaynana olamam.
    Ne yapalım bizde gelinimle beraber gireriz mutfağa o bana ben ona bildiklerimi anlata anlata oğluma güzel bir ziyafet çektiririz. :f196:

5. ne iyi bir kaynana amaaaa

ben oğlumun benim yemeklerini de yemesini isterim
    :f20:

6. Allahım kızımada böyle kayınvalide nasip eder inşallah :)

7. eski insanlar nekadar anlayışlı değilmi?şimdi herşey yapmacık vede sahte!!!!

8. Evet canım benim kayınvaldemde aynı şekilde yemeğimi yapar bulaşıkları yıkar çok teşekkür ederim Allah uzun ömürler versin .Teşekkürler paylaşımın için cnm.