Bostancıda Çatışma

'Haberler' forumunda swhboss tarafından 27 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Bostancı'da çatışma sona erdi...

Bostancı'da polisin bastığı Devrimci Karargah Örgütü liderinin de kaldığı hücre evinde sabah saat 05:30'da başlayan operasyon az önce sona erdi.. Çatışmanın bitiminden sonra apartmandan bir cesedin çıkarıldığı görüldü. Teröristlerin çatışmada sağ mı yoksa ölü mü ele geçirildiği henüz öğrenilemedi. RTÜK operasyonla ilgili haberlere yayın yasağı getirdi..

Bostancı Emanet Sokak'ta saat 05.30 sıralarında operasyon düzenleyen polislere ateş açıldı.
    Yaklaşık 15 gün önce kiralandığı öğrenilen apartmanın 1. katındaki daireden açılan ateş sonucu 7 polis memuru yaralandı.

Evdeki teröristlerin kimlikleri de belli oldu. CNN Türk'e göre teröristlerin kimlikleri şöyle: Orhan Yılmazkaya, Necdet Öztürk ve Melek Selen.

Yaralı polislerden bir başkomiser kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Yaralı polisler ise Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ve Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çatışmanın sürdüğü saatlerde sokak sakinlerine 'evlerinizden çıkmayın, pencereden bakmayın' anonsları yapıldı.

Bostancı'daki baskının yanısıra Bağcılar'da da bir hücre evinin basıldığı öğrenildi ancak Bağcılar'da çatışma çıkmadan içeridekilerin gözaltına alındığı bildirildi. Sabaha karşı yapılan operasyonlarda şu ana kadar örgüt üyesi olduğu öne sürülen 11 kişi gözaltında... Operasyonun Devrimci Karargah Örgütü'ne yönelik olduğu da gelen ilk bilgiler arasında yeralıyor.. Operasyonda basılan evlerde şu ana kadar 4 tabanca, 7 tnt kalıbı, 15 kilo amonyum nitrat el bombaları ve çok sayıda mermi ele geçirildi...

-BİNADAN DUMAN ÇIKMAYA BAŞLADI

Kadıköy’de polisin operasyon düzenlediği evden duman çıkmaya başladı.
    Bostancı Emanet Sokak’ta polisin operasyon düzenlediği apartmanın 1. katında saat 10.00 itibarıyla duman çıktı. Yoğun duman, kısa sürede tüm binayı sardı.
    Bu arada, silah seslerinin kesildiği fark edildi. Ayrıca, biber gazı kokusu hissedildi.

Bostancı Gösteri Merkezi'nin yanındaki sokakta çıkan çatışmada zaman zaman silah sesleri yoğunlaşıyor. Çatışma sırasında içeriden ağır silahların kullanıldığı öğrenildi.
    Bostancı'da çatışmanın çıktığı bölge trafiğe kapatıldı, emniyet müdürü Cerrah olay yerinde.
    Çatışma bölgesinden zaman zaman patlama sesleri de geliyor.. Hücre evinde çok miktarda cephane ve patlayıcı madde bulunduğu sanılıyor.

Olay yerine çok sayıda polis ve ambülans sevk edildi. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da olay yerinde incelemelerde bulundu. Polis helikopteri de havadan polis ekiplerine destek veriyor.
    .

Teröristin elinde polis telsizi bulunduğu ve Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile görüşmek istediği ancak bunun kabul edilmediği de öğrenildi.

Çatışma sürerken polis çevredeki tüm yolları trafiğe kapattı. Bu da pazartesi sabahı Bostancı ve çevresinde trafiğin kilitlenmesine neden oldu.

2. Cevap: Bostancıda Çatışma

Çareler var ama insan diye hak verirler... :rolleyes:

3. Cevap: Bostancıda Çatışma

Yazıklar olsun diyorum Yazıklar Olsun!!!
    Bir bayrak altında yaşayıp nasıl olurda böylesi haince davranabilirler, hala anlamadılar mı ki Türkiye Cumhuriyetini parçalamaya güçleri yetmeyecek...
    Haklısın Pardus birde adam yerine konup tüm haklardan faydalanıyorlar oda yetmiyor insan hakları mahkemesi diye tutturuyorlar hangi hak hangi hukuktan bahsediyorlarrrr
    söylenecek çok söz var ama söylenmiyor işte ne fayda..
    Ölen komiserimize Allah'tan rahmet diliyorum yaralılarımızada acil şifalar :)

4. Cevap: Bostancıda Çatışma

Babamın çalıştığı sokakta yaşandı bu olaylar.:( Allah hepsini bildiği gibi yapsın. :f196: Yararlılara acil şifalar ölen komserimize Allah'tan rahmet diliyorum.:)

5. Cevap: Bostancıda Çatışma

Nasıl oluyorda 3 terörist evde sıkıştırılmışken hem polisimizi şehit edilip hemde onlarca kişiyi yaralayabiliyor, insanın aklı almıyor.:(
    Ölen polisimize Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifa diliyorum

6. Cevap: Bostancıda Çatışma

Söyleyecek söz bulamıyorum..Bugün bu tür olaylara müdahale edilmezse ve dokunulmazsa Allah göstermesin ilerleyen zamanlarda metropollerde daha kötü eylemler olabilir.
    Allah vatanımızı,birliğimizi ve bayrağımızı böldürtmesin.Hayatını kaybeden polisimize Allah rahmet eylesin,yaralılara acil şifalar versin..

Bostancıda Operasyon Görüntüleri
    [HABERTURK]95FCB345E2E062C5D30CDE4FDAFB709A&amp[/HABERTURK]

7. Cevap: Bostancıda Çatışma

bu olayı bizzat canli sahidiyim
    benim çalıştığım sokakta oldu
    sabah işe gittiğimde olayın ortasına girdik
    her taraf mermi kovanı dolu
    allah belalarını versin olan masum insanlara oluyor
    sonumuz hiç hayırlı görünmüyor nasıl bir dünya
    bırakacagız çocuklarımıza
    ölenlere allahtan rahmet dilerim
    yaralılara acil sifalar