boşanmadan evi terketme

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. merhaba ben 3aylık evliyim ve eşimden boşanmak istiyorum,fakat eşimle bu konu hakkında ciddi bir konuşma yapmadık. eşimle artık aynı evi paylaşmaktan korkar oldum. ancak bir avukat ile görüştüm şu aşama da evi terk edersem bunun benim aleyhime sonuçlanacağını söyledi. eve tekrar girip kendi kişiler eşyalarımı almama engel olacağını da düşündüğüm için bu işi yapamıyorum. evden ayrılsam ailemin aynına gitsem ve eşim evde yokken kendi eşyalarımı evden alsam yasal olarak bir sıkıntı olur mu? teşekkür ederim

2. Cevap: boşanmadan evi terketme

Öncelikle geçmiş olsun inşallah ilişkiniz ve evliliğiniz düzelir. Sizi yanlış bilgilendirmek istemem ama tanık olduğum bir olaydan yola çıkarak şunları söyleyebilirim.
    Eğer bu aşamada evi terkederseniz tekrar eve girmeniz mümkün olmuyor. Eşyalarınızı dahi alamıyorsunuz. Eğer eşiniz rıza göstermezse mahkeme olupta boşanma sonuçlanana kadar ev üzerinde hak iddia edemiyorsunuz. Eve girme çalışmalarınız suç teşkil ediyor. Ama yinede siz bu konuyu avukatınızla görüşün.