Boşanma davasında modern hukuk.

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Ebu zerr tarafından 2 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. Boşanma davalarında sürelerin uzun olması taraflara sıkıntı vermektedir.Tabiki buda zulümdür.Son günlerde modern hukuk söylemleriyle boşanma davalarının "2 yıldan fazla süremeyeceği" doğrultusunda bir bilgi aldık.Fakat ayrıntılar konusunda bilgimiz yok.Şu an 2 seneyi tamamlamış olan bir boşanma davamız var.Karşı taraf boşanmak istemiyor.Davanın uzaması hayatımı olumsuz etkilemiştir.Bizi bu konuyla alakalı ne yapmamız gerektiği konusunda bilgilendirip rehberlik ederseniz memnun olur, dua ederiz.Allah şimdiden razı olsun.
   
 2. Açtığınız boşanma davasında iddialarınızı ispat etmek zorundasınız.Boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğuna kanaat oluşursa boşanmaya karar verilebilecektir.Eğer durumu ,ispat edemiyorsanız karşı taraf boşanmayı kabul etse bile boşanamıyorsunuz.Eğer karşı dava açmadıysa.

  üç yıl geçmesi hâlinde,medeni kanunun VI. Evlilik birliğinin sarsılması MADDE 166. maddesine göre her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir.

  Boşanma davalarının "2 yıldan fazla süremeyeceği" doğrultusunda herhangi bir resmi kayıt yoktur.Tabi bu konuda size en sağlıklı bilgiyi avukatınız verecektir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Boşanma davasında modern Forum Tarih
Boşanma Davasında Nafaka Ne Zaman Bağlanır Sosyal Konular 4 Eylül 2014
Boşanma Davasında Çocuğun Tanıklığı Sosyal Konular 11 Temmuz 2013
Boşanma Davasında Cevaba Cevap Süresi Sosyal Konular 10 Temmuz 2013
Boşanma Davasında Çocuğun Velayetine Nasıl Karar Verilir Sosyal Konular 6 Temmuz 2013