Boş çuval dik durmaz ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Sorun Cevaplayalım' forumundadır ve Misafir tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. Misafir Ziyaretçi

  boş çuval dik durmaz ile ilgili kompozisyon yazmama yardımcı olurmusunuz boş çuval dik durmaz kompozisyon
 2. Sitem Üye

  Cevap: Boş çuval dik durmaz ile ilgili kompozisyon

  Boş çuval ayakta (dik) durmaz tanımı


  • Karnı aç olan kimse, iş yapamaz
  • Beceriksiz, deneyimsiz, bilgisiz kimse bir iş tutunamaz
  • Hiçbir tutamağı bulunmayan, gerçeklerden uzak, temelsiz düşünce ya da plânlarla sonuca ulaşılamaz


  Boş çuval dik durmaz ile ilgili yazı  Öyle bir şey ki bu, hemen hemen her insanda aynı özelik, aynı huy. Bilmemek, ama bunun yanında bilmediğini de bilmemek, üstelik bir de bilirmiş gibi son derece emin konuşmak, bileni de bilmemekle itham etmek.
  Dediğim gibi öyle bir huy ki bu, herkeste var neredeyse, okumuşunda okumamışında, ilköğretim mezunundan üniversite mezununa, sıradan vatandaştan profesörüne değin herkeste var.
  Herkes bilmekte, ama hiç kimse bilmediğini bilmemekte.
  Üstelik karşılarına bilen çıktığında sergiledikleri tavır çok ilginç geliyor bana. Oysa soruyorum: "Madem bu kadar zekisiniz, neden hiç bir insanın her şeyi bilemeyeceğini bilebilecek kadar aklı başında değilsiniz? Çok mu zor bilmediğini söylemek, çok mu zor bunu kabullenmek, oysa bundan daha doğal olan ne var ki?"
  Cahillik başa beladır, okumak, öğrenmek en büyük ilacıdır, ancak düşünemedikten sonra, okuduklarını anlayamadıktan, kavrayamadıktan sonra okumanın da bir anlamı kalmıyor. Hele ki bu tür insanlar ellerine es kaza bir yetki geçirirlerse o zaman insanlığa en büyük kötülüğü yapabilirler. Unutmayın Boş çuval dik durmaz .Temelsiz düşüncelerden kurtulmadığımız takdirde boşu bırakın çuval bile bulamayacağız.


  Alıntı