Bonsai bakımı nasıl yapılır?

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sezen

  Sezen Editör

  Bonsai bakımı nasıl yapılır?

  [​IMG]
  Bonsai ve Bonsai Bakımı için önemli bilgileri sizin için topladık aşağıdaki kıs ayazımızda Bonsai bakımı hakkınd amerak ettiğiniz birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

  Bonsai, özel tekniklerle ağaçların saksılar içinde budanarak ve bodurlaştırarak büyütülmesi sanatıdır.Bonsai Çin’de başlayan bir bitki geliştirme sanatı olarak bilinmektedir. Bonsai, bodur ağaç görünümüyle bulunduğu her ortama dekoratif bir hava katar.

  Satın aldığınız veya size hediye olarak gönderilen Bonsai bitkinizin bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız, bonsai bakımına dair verdiğimiz ipuçlarını mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

  Bonsai Bakımı hakkında merak ettikleriniz

  İç mekan bonsailer, direkt güneş ışığı almadan aydınlık bir yerde muhafaza edilmelidir. Bonsai, havadar ve nemli bir ortamda bakılmalıdır.

  Bonsai’nin ortam sıcaklığı 22 dereceyi geçmemelidir. Yaz aylarında Bonsai’yi sıcaktan koruma amaçlı evi sıklıkla havalandırmanız gerekmektedir. Kış aylarında ortamın kuru olması, yapraklarını dökecektir. O yüzden kış bahçesi ya da cam önünde muhafaza edilmelidir.Bonsai sorunlarından biri hızla yaprak dökmesidir. Bu durumun en büyük nedenlerinden biri yanlış sulamadır.Bonsai’yi yağmurlama tekniğiyle sulamak gerekir, aynı zamanda saksı altındaki fazla su drene edildikten sonra, yaklaşık 30 dakika sonra tekrar aynı şekilde sulanmalıdır. Böylelikle toprak tamamen nemlenecek ve kök çürümesi engellenecektir.
   
Yükleniyor...
- Bonsai bakımı nasıl Forum Tarih
Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır Bunları biliyormusunuz 16 Şubat 2012
Bonsai Ginseng Bakımı Bunları biliyormusunuz 17 Şubat 2012
(Bonsai) Bonzai Bakımı: Bunları biliyormusunuz 12 Kasım 2008
Bonsai Kök Budama Nasıl Olur Bunları biliyormusunuz 22 Şubat 2012