Boğaz ağrısı için hangi doktora gidilir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı, kulaklar, burun, boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tedavisi konusunda eğitilmiş bir tıp doktorudur. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlığı, cerrahi bir daldır; yani KBB uzmanı hastalıkların ilaçlarla tıbbi tedavisi yanında ameliyatlarını da yapar. Kulak, burun, sinusler, ağız boşluğu, gırtlak, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz'ın kapsamındadır. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı bu kapsamda hem çocuk, hem de erişkin hastalarla ilgilenir.

  Kulak
  Bir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanının en önemli ilgi alanlarından biri kulaklardır. Bu alan duyma bozuklukları, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, yüz siniri ve diğer yüz-boyun sinirlerinin bozuklukları, kulağın doğumsal hastalıkları ve kanserlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisini kapsar.

  Burun
  Burun boşluğu, sinüsler, allerji, koku alma ve burun solunum bozuklukları ve burunun dış görünümü ile ilgili bozukluklar Kulak Burun Boğaz uzmanlığının ilgi alanıdır.

  Boğaz
  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı, gırtlak başta olmak üzere üst solunum ve sindirim yolu hastalıklarının tedavisi ile ve ses, solunum ve yutma ile ilgili sorunlarla yoğun olarak uğraşır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Boğaz ağrısı için Forum Tarih
Boğaz ağrısı için mucize gargara Sağlık bilgisi 15 Şubat 2014
Boğaz Ağrısı İçin Şeker Yiyin Sağlık Rehberi 12 Mart 2009
Grip soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı bitkisel çaylar Şifalı Bitkiler 13 Mayıs 2014
Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir? Hastalıklar 23 Ocak 2014