Böbreklere iyi gelen yiyecekler

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 13 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Böbreklere iyi gelen yiyecekler nelerdir?

  Böbreklere iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki kısa yazımzıda böbreklere iyi gelen besinlerin neler olduklarını öğrenebilirsiniz.Böbrek sağlığımız için Pirinç oldukça yararlı bir besin türüdür.Pirinç Düşük potasyum içermektedir ayrıca pirinç avücudumuza gereken enerjiyi verecek bir karbonhidrattır.

  böbreklere-iyi-gelen-besinler-.

  Potasyum vücut için gerekli bir mineral olmakla birlikte fazla potasyum böbrekler tarafından filtre edilerek vücuttan atılmaktadır.Tüketilen Pirinç yüksek oranda potasyum içerdiği için nişastalı karbonhidratlara alternatif olarak kullanılır.Çiğ ya da pişmiş farketmeksizin zencefil böbrek için en iyi yiyeceklerden biridir.Zencefil Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır.Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek sağlığında önemlidir.

  Diyabetleri hastaların böbrek sağlığını korumasına yardımcı olur. Barındırdığı iyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır.Böbrek sağlığı için, özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkili bir besindir.
   
Yükleniyor...
- Böbreklere gelen yiyecekler Forum Tarih
Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 28 Eylül 2013
Gelenek ve göreneklerimizin, bir arada yaşayan insanlar açısından önemi Zaman Tüneli 2 Eylül 2016
Damar Tıkanıklığına iyi gelen bitkiler Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Kansızlığa İyi Gelen Besinler Neler? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016