Böbrek Taşı İçin Şifalı Bitkiler

'Şifalı Bitkiler' forumunda Yasemin tarafından 12 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Su : Böbrek taşı için su içmenizin önerilmesi inanılmaz gibi görünse de su böreklerin sağlıklı çalışması için gereken ana mineraldir. Böreklerinizin kısa sürede temizlenebilmesi için onları su ile çalıştırmanız gerekiyor. Su ile tedavinize günde en az 15 su bardağı su içerek başlayabilirsiniz. Şişe suları daha az tortu bulundurduğu için tercih edilebilir.

  Sitrik Asit : Doğal bir asit türü olan sitrik asit vücutta bulunan böbrek taşı gibi sert oluşumların çözülmesine yardımcı olmaktadır. Limon sitrik asit yönünden güçlü bir ürün olduğu için böbrek taşı tedavisi sırasında bol miktarda tüketilmelidir. Sade limon suyu bazı hastalarda mide yanmasına yol açabileceği için suyla karıştırarak içebilirsiniz.

  Sitratlar : Sitratlar ürik asit dengesinin korunmasında ve böbrek taşının oluşumuna yol açan kalsiyum tuzu birikimlerinin azalmasında etkendir. Sitrat yönünden zengin havuç, üzüm, portakal ve sebzelerin taze sıkılmış sularını içerek böbrek taşının oluşumunu engelleyebilirsiniz.

  Lifli Gıdalar : Lifli gıdalar tüketerek sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Bu sayede antioksidanların vücudunuzdan daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz. Mevsiminde yiyeceğiniz taze meyve ve sebzeler lif yönünden zengindir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Mayıs 2015
Yükleniyor...
- Böbrek Taşı İçin Forum Tarih
böbrek taşı için hangi doktora gidilir Sorun Cevaplayalım 24 Ağustos 2011
Böbrek Taşı Belirtileri Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Böbrek Taşına Portakal ve Limon Suyu Sağlık bilgisi 14 Haziran 2012
Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Nasıl Yapılır Hastalıklar 25 Şubat 2012