BMW 7 Serisi

'Resimli Konular' forumunda Pardus tarafından 5 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


  1. Bu Lüksün Ötesi Yok!

    Yeni BMW 7 serisi, hem iç hem dış tasarımlarıyla görenleri kendisine aşık ederken, banka soyma isteği de uyandırıyor.

    2000'li yıllarda BMW, iflasın eşiğine gelmişti. Üstelik bunun sebebi modellerinin, satış veya kalite başarısı değil; Rover adındaki İngiliz Firmasıydı. BMW'ye bağlı olan Rover'ın modelleri o kadar kötü sattı ki, mali tabloları alaşağı etti. BMW'nin yeni yöneticileri akıllıca hamleler yaptı: Rover'den kurtuldu ama Mini'yi(Cooper modelleriyle) elinde tutarak para birimi Euro'nun tanımını değiştirdi.

    1900'li yılların ortasında uçak motoru üreten BMW, artık lüks ve konfor üretiyor: Hem de ne lüks ve konfor... BMW 7 Serisinin baz modelinde bile 4 bölgeli otomatik klima, arka koltukta şampanya ve kristal bardak içeren kol dayanağı, uydu vasıtasıyla kesintisiz internet, 9 hava yastığı, DVD destekli navigasyon ve 3 LCD ekran bulunuyor.

    BMW'nin 8 silindirli 5.0 litre motor seçeneği, ağırlığı 2 tondan fazla olan aracı, 100 km'ye 5 saniye seviyesinde taşıyor. Fabrika çıkışı elektronik sınırlandırma olmazsa 300 km/saat son sürati epey aşan hızları görmek de pekala mümkün. Fiyat mı? Yalnızca 500.00 TL (Eski para birimiyle yarım trilyon).