Bluetooth nedir ?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Dark tarafından 9 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Bluetooth nedir


  Kablosuz bağlanabilirlik sağlayan yeni Bluetooth teknolojisi, dijital cihazları bağlayan telleri kesiyor. Düşük maliyetli kısa menzilli telsiz linkine dayanan Bluetooth, görünürde tek bir kablo olmadan birçok dijital cihaz tipini bağlayarak, size dolaşma özgürlüğü verir. Bahsini ettiğimiz hareket özgürlüğü budur.

  Bağlantı kurmak için iki adet Bluetooth ile donatılmış cihazın birbirlerine 10 metrelik bir mesafe kadar yaklaşmaları gerekir. Bluetooth telsiz tabanlı bir bağlantı kullandığından, iletişim kurmak için görüş hattı bağlantısına bile ihtiyaç duymaz. Diz üstü bilgisayarınız, bilgiyi yan odadaki yazıcıya gönderebilir ya da evinizin alarm sistemini kontrol etmek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz.

  Bluetooth, kablosuz bağlanabilirlik için küresel bir standart haline gelmiştir. Gelecekte, Bluetooth'un, on milyonlarca cep telefonu, PC, diz üstü bilgisayar ve diğer birçok elektronik cihaz için bir standart haline gelmesi muhtemeldir. Sonuç olarak, piyasa, yeni uygulamalar, katma değerli servisler ve uçtan uca çözümler talep edecektir.

  Bluetooth'un sunduğu kablosuz bağlanabilirlik imkanları uygulama olarak sınırsızdır. Ayrıca, küresel olarak mevcut telsiz frekansı kullanıldığından, Bluetooth, tüm dünyadaki kablosuz bağlanabilirliğe hızlı ve güvenli erişim sağlayabilir. Bunun gibi bir potansiyelle, Bluetooth'un, tarihte en hızlı kabul gören teknolojilerden biri olması şaşırtıcı olmayacaktır
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Mayıs 2013
Yükleniyor...
- Bluetooth nedir Forum Tarih
Bluetooth nedir ve nerelerde kullanılır? Teknik Yardım 26 Eylül 2009
Eldivene Entegre Bluetooth Kulaklık Teknoloji Haberleri 27 Kasım 2012
Notebookta Bluetooth Nasıl Açılır? Teknik Yardım 13 Temmuz 2012
Dizüstü Bilgisayarda Bluetooth Nerde Bulunur Teknik Yardım 8 Temmuz 2012