Bjk-Bursaspor..

'Spor Gündemi' forumunda Jeeny tarafından 27 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Yine çifte standart!

Bursaspor'un pankartını eleştirenler ilk yarıdaki maçta BJK pankart açtığında neredeydi?

Türk futbolunun en büyük hastalığı çifte standart bir daha kendini gösterdi. Bursaspor'un "İNADINA TEKSAS TEKSAS" yazan pankartı İstanbullu spor yorumcuları tarafından eleştirildi. İzinsiz pankarttan dolayı Bursaspor'un ceza alması için yaygara koparıldı. Peki aynı insanlar Bursa'da jimnastik "Ruhunuz Yeter" yazılı pankartla çıktığında acaba neredeydi?

DİKKAT TİMSAH VAR!!!
    Stada gizlice giren Bursaspor taraftarı her zaman ve her koşulda Bursaspor'un peşinde olduklarını bir kez daha ortaya koydu!

100-150 civarındaki Bursaspor taraftarı bursanın plaka kodu 16.dakikada kendini gösterdi!
    Hafta içi basın toplantısı düzenleyen Bursaspor taraftarları Adana'ya gideceklerini söylemişlerdi. 100-150 civarındaki Bursaspor taraftarı 16.dakikada kendini gösterdi. Binlerce Adanalı Beşiktaşlının içinde "Bursa" diye ortaya çıkan yeşil beyazlı taraftarlara jimnastik taraftarları saldırdı. Çıkan arbedede yaralananlar oldu. Bursaspor taraftarları maçı bir süre daha takip ettiler. Ancak daha sonra stat dışına çıkartıldılar.

OTOBÜSE ÇİRKİN SALDIRI

Beşiktaşlı kongre üyeleri ve bir grup taraftar, Adana Havaalanı'nda yeşil beyazlı futbolcu, teknik adam ve yöneticilere saldırdı.

UTANÇ GECESİ

Türk futbolu adına dün akşam Adana`da utanç gecesi yaşandı... Adana İl Spor Güvenlik Kurulu`na baskı yaparak maça Bursaspor taraftarının alınmaması kararı aldıran Beşiktaşlılar, çirkin yüzlerini bu kez Adana Havalimanı`nda gösterdi. 5 Ocak Stadı`ndaki maç boyunca Bursapor`a küfür eden siyah beyazlılar hızlarını alamayıp İstanbul`a dönmek için Adana Havaalanı`na giden Bursaspor`a saldırdı.

OTOBÜSÜ TAŞLADILAR

Yeşil beyazlı takımın otobüsünün camlarını kıran Beşiktaşlı taraftarlar ve kongre üyeleri daha sonra futbolculara küfürler yağdırıp sözlü tacizde bulundu. Bursaspor kafilesi kendilerine sataşan Beşiktaşlılara karşılık verince havaalanında tam anlamıyla BİR arbede yaşandı. Adana Emniyeti`nin yeteri kadar güvenlik önlemi almaması nedeniyle yaşananlar utanç vericiydi.

ÖNLEM ALINMADI

Olayları anlatan Antrenör Adnan Örnek, `Havaalanına giderken otobüsümüz taşlandı ve camlar paramparça oldu. Havalimanında güvenlik kontrolünden geçerken olay çıkacağını hissettim ve polise önlem almasını söyledim. Beşiktaşlılar; İsmail, Ömer Erdoğan ve Egemen`e küfür edince, bizim futbolcularımız da hep birlikte onlara karşılık verdi Tam bir arbede yaşadık. Yumruk yumruğa, tekme tokat kavga oldu. Polisin büyük hatası var. Hiçbir önlem almadılar` dedi.

BEŞİKTAŞ`IN ASKERLERİ

2. Başkan Evsel Yılmaz ise şöyle konuştu: `Adana şehri Beşiktaş kulübü tarafından önceden hazırlanmış. İstanbul`dan daha rahat hareket edecekleri kent olarak burayı seçmişler. İlin valisi, emniyet müdürü, belediye başkanı Bursaspor`u nasıl sindirecekleri konusunda önceden bilgilendirilmiş sanırım. Beşiktaş`ın askerleri bizim oyuncularımıza küfürler ettiler. Biz de sporcularımıza engel olamadık. Beşiktaş yöneticileri olayları sadece seyretti. Olayları önleyici en ufak bir tedbir alınmadı. İstanbul`da da Beşiktaş taraftarları havalimanında toplanacağını duyduk ve tedbir alınması için gerekli mercilere başvuruda bulunduk.

2. Öhöö Öhööö noluyoruz yav beşiktaşıma laf etmesene Jenny aaaaa :f20:
    Şimdi bende seni taşlıycam heeeee :f1:

3. işte her şey meydanda nerde kaldı spor nerde kaldı centilmenlik :(

4. Bursasporu canı gönülden kutluyorum... Maçı tv den izlerken takımını bu kadar sahiplenen Bursalı taraftarların görünce çok duygulandım.... Bence artık BJK özüne dönmeli jimlastik klübü olduklarından iyi kıvırtıyorlar. Bence sadece en iyi bildikleri sporu yapsınlar.. Jimlastik yani...

5. Biz hiçbir maçta olay çıksın istemiyoruz Bursaspor taraftarı olarak ama büyük takımlar arkasına medyayı alarak bizim taraftarımızı heşeyimizle aşağılamaya çalışıyo ve büyük takım taraftarlarıda destek veriyo onlara biz bunun değişmesi için yıllardır elimizden geleni yapıyoruz çifte standart istemiyoruz sadece..
    Orda Bursaspor otobüsü taşlanıyor ve bursasporlu futbolculara beşiktaşlı yöneticiler küfür ediyor ama suçlu onlar görünmüyor..Haftaya beşiktaşın ankaragücüyle maçı var ve ankaragücüyle bursaspor kardeş takım ve medya böyle yaptı adanada.Haftaya bursaspor takımı taraftarı bu yapılan karşısında rahat dururmu orasını siz düşünün artık...
    Ben beşiktaş taftarını küçümsemiyorum büyük bi taraftar kitlesi var ama son zamanlarda kendi kendilerini küçülttüler bunları her maç görüyoruz medyayı arkalarına alarak iş yapmaya çalışıyorlar bursa taraftarına sataşıyorlar bizi küçümsüyorlar ve umdukları gibi olmuyor tabi...hem tahrik edilioyuz çarşı grubu tarafından hemde karşılarına çıktığımızda bi bakıyoruzki çarşı kaçarşı olmuş..Beşiktaş taraftarı rahat dursaydı bunlar olmazdı zaten medya arkasında baksınlar kendi işlerine ilerde medyanın gerçekleri görüp sadece 3 büyükleri yüceltmemesini bekleriz bizde takımımızı destekleyerek...

6. Besiktas taraftari gayet güzel rahat duruyor iste, bastan beri birsey demeden izliyoruz iste (bu konuyu).
    Besiktas taraftari deyip herkesi genellemenin bir anlami yok. 20-30 kisi olay yaratir,
    camianin hepsine genelleme yapilir, o olaylari yapan kisiler zaten Besiktaslilik ruhunu kavrayamamis kisilerdir.
    Besiktas taraftari her zaman centilmendir. Bircogunun dayak yiyerek ciktigi stadtan Besiktas alkislanarak cikmistir.
    Bu son zamanlarda carsi carsi denilmesine de cok gicik olmaya basladim,
    besiktas carsisi sanki Besiktas taraftarini tek basina temsil edermis, onlarin taraftarligi diger besiktas taraftarlarindan
    daha üstünmüs gibi bir hava yaratilmaya calisiliyor. Ben carsili degilim ama cogundan iyi besiktasliyim, iddiada ediyorum bunu.

Fenerbahceli vatandaslarda öyle boş bulup esmesinler, önce kendi bazi taraftariniza hakim olun,
    birakin baskalarinla kavga etmeyi Samandira da kendi futbolcularinizi dövmeye calisan taraftarlariniz var.
    Besiktaslilara laf etme hakki sizde olamaz yani.

7. Spor ve centilmenlik nerede ?

8. Benim söylediklerimde eminim bi hata yoktur.Ben her beşiktaşlıya söylemedim tabiki söylediklerimi biz sadece medyaya karşıyız.Birde tüm beşiktaşlılara değil çarşı taraftar grubuna ve beşiktaş taraftar deneği üyelerine lafımız kimsenin kimseden üstün olduğunu söylemek haddimize değil tabiki bende teksas tribün tayfasıyım ama bursasporlu olan herkez eşit derecede bursasporlu..ve beşiktaşlı olan herkez eşit derecede beşiktaşlı biz sadece tribün liderlerine söyleriz ama lafımızı çünkü tribünü yöneten onlar yapılan toplantılarla.Onların bazı şeylere dur demesi gerekir

9. Neyse konu hassas konu, genellestirme isi hosuma gitmedi sadece fikrimi belirttim,
    hicbir takimin taraftarina karsi degilim, kin falanda duymam, yasadigim ülkede
    trabzon-fenerbahce macina gidip, galatasaraylilarla yanyana oturup "en büyük Besiktas"
    diye bagirmis bütün tribünü güldürmüsümdür.
    Ve kimsede kalkip beni dövmeye calismadi.
    Bunu Türkiyede yapabilecegimide hic sanmiyorum, yazik ama gercek.

10. Maçın Adana'da oynanması güzeldi ama, sonucunda böyle olayların çıkması bir adanalı olarak beni çok üzdü.Emeğine sağlık JEENY:f118:

11. Bizde üzüldük tabiki ama biyere kadar dayanabiliyo taraftarda centilmenlikse centilmenliğin içinde tahrik etmenin işi yoktur..Biz sadece Bursaya yapılan her türlü yanlışlığın karşısına çıkıp durmaya çalışıyoruz..Bizim taraftarlık görevlerimziden biri bursaya sahip çıkmak..Adanaspor ve AdanaDemirsporda inşallah süperlige geri dönerde Adana futbolu yakından izler..