biyomühendisliğin türkiyedeki iş alanı

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

  1. merhaba ben tercihlerimi yarın teslim etcem ama biyomühendisliği çok istememe rağmen hiç düşünmeden yazamıyorum. Bunun sebebide bi kaç yerden duyduğum biyomühendisliğin türkiyede iş bulmasının zor olması , kimsenin bu bölümü iyi tanımıyor olması ve dolayısıyla iş vermemesi. Bunlar doğrumudur? acil bilgilendirirseniz çok sevinirim yarın tercihleri girmem gerek kafam çok karışık şimdiden teşekkürler..
     
  2. Cevap: biyomühendisliğin türkiyedeki iş alanı

    Bölüm mezunlarına tüm dünyada ihtiyaç her geçen gün artıyor. Elbette Avrupa Birliği’nin mühendislik ve teknoloji bölgesi olmaya aday olan Türkiye’de de yeni yüzyılın mühendislik ölçütlerine uygun biyomühendisler dikkat çekmeye başladı

    Medikal, tıp alanında çalışan biyomühendisler örneğin tıbbi araştırmalarda üretilen çok boyutlu karmaşık dataların analizini yapabiliyor. Bu bölümden mezun olanların ayrıca gıda, tarım ve çevreden ilaç ve sağlık sektörlerine kadar çok geniş bir alanda çalışma fırsatı da var. Mezunlar, hastane ve kliniklerin yanı sıra Hıfzıssıhha ve Türk Standartları Enstitüsü gibi kuruluşlarda, genetik tanı ve tedavi merkezlerinde, aşı üretim tesislerinde, ithalat-ihracat şirketlerinde ve araştırma laboratuarlarında çalışabiliyor.
     
Yükleniyor...
- biyomühendisliğin türkiyedeki alanı Forum Tarih
Türkiyedeki yanardağlar haritası Türkiye ile ilgili 15 Ocak 2014
Türkiyedeki Adalar ve İsimleri Nelerdir? Türkiye ile ilgili 20 Ekim 2013
Türkiyedeki Adalar ve İsimleri Neler Türkiye ile ilgili 11 Ekim 2013
Türkiyedeki Aktif Yanardağlar Türkiye ile ilgili 17 Temmuz 2013