bireyselleştirilmiş eğitim planı nedir

'Bilgi Rehberi' forumunda Sibellllllll tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. bireyselleştirilmiş eğitim planı nedir? güzel bir açıklama istiyorum teşekkürler :)

2. Cevap: bireyselleştirilmiş eğitim planı nedir

" Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı; özel gereksinimli bireyin gelişimi veya ona
    uygulanan programın gerektirdiği disiplin alanlarında (öz bakım, akademik beceriler, sosyal beceriler, iletişim vb.) eğitsel gereksinimlerini karşılamak üzere uygun eğitim ortamlarından (okul, özel eğitim okulu, özel sınıf, mesleki eğitim merkezi vb.) ve destek hizmetlerden (kaynak oda, sınıfiçi yardım, dil ve konuşma terapisi, fiziksel rehabilitasyon vb.) en üst düzeyde yararlanmasını öngören yazılı dokümandır. Bu doküman aile, öğretmen veya uygulayıcı ve ilgili uzmanların iş birliği ile planlanır ve bireyin ailesinin onayı ile uygulanır."

Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programında geçen tanımı bu şekildedir. Kısaca söylemek gerekirse; Engelliliği tanımlanmış bireyin kaba değerlendirmesi yapılarak ve RAM Raporu dikkate alınarak hazırlanan Yıllık Eğitim Planıdır...