Birbey'in Kaleminden

'Kısa Bilgiler' forumunda Wish tarafından 10 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Hayatta her zaman sadakat nutukları attım. Oysaki sadakatin, ne manasına eriştim, ne yaşanması gereken şekline… Hayatımız hatalarla doldu, gün oldu dolu dizgin dedikleri tarzda yaşadım, gün oldu suskun, çaresiz, aciz kaldım… Şimdi düşünüyorum da, kusur bendemi , yoksa beni bu hale getirenlerde mi? Sanırım bende tüm kusurlar, tüm hatalar, tüm yanlışlar. Gönül istiyor ki hayata bir derin nefes tadında yaşamak, doyasıya, bütün coşkunluğu, bütün heyecanıyla.
    Düşünceler farklı, yaşayış farklı, gözlerin baktığı yer aynı ama manalar farklı. Neresinde yaşıyoruz hayatın ? ortasında mı? yoksa kıyısında mı? Gerçi bunun ne önemi var, oda bilinmez ama gariptir ki sürekli bunun düşüncesinde yaşarız. Bu düşünceler içinde oraya buraya savrulurken hayatın en büyük fırsatlarını nasılda kaçırırız.
    Yaşamak isterdim hayatı su beraklığında. Dağlardan süzülerek dereler oluşturan buz gibi akan su. Tüm kainat o suyun serinliğini bende görsün isterdim. O su gibi içilmesi hoş gelen bir hayatım olsun isterdim. Oysa ki biz öyle bir su olmuşuz ki! İçmek bir yerde dursun, yakınından geçilmez olmuşuz. Hiç bilmez olmuşuz tadımızı, görmez olmuşuz bulanıklığımızı.
    Kendine yabancı, kendine gurbetçi hayatlar yaşıyoruz. Ne kadar uzak kalmışız özümüze, ne kadar uzak kalmışız gerçek kimliğimize. Tüm hayatımızı başkalaşmak için harcamışız. Sonrada sözü, özü biriz, diye nutuklar atmışız. Bir baksak ardımıza, ne yalanlar sıralamışız.

Birbey şu anda aktif olamadığından dolayı kaleme aldığı bu yazı çok hoşuma gitti ve kendi bilgisi dahilinde bilgisayarımdaki tozlu raflar arasından çıkarıp sizlerle paylaşmak istedim.

2. Cevap: Birbey'in Kaleminden

canı yürekten teşekür ederim wish ve birbey harika bir hayat dersi...:):f118:

3. Cevap: Birbey'in Kaleminden

Çok güzel bir yazıydı.Birbey'in kalemine sağlık.Hayatı su berraklığında yaşaması dileğimle...

4. Cevap: Birbey'in Kaleminden

Birbey'in yüreğine kalemine sağlık.Duyguları çok güzel yazıya aktarmış.:f118:
    Paylaştığın için teşekkürler Dileğim.:f40:

5. Cevap: Birbey'in Kaleminden

birbeyin yüreğine sağlık kalemi daim olsun wish senin bilgisayarın tozunu arasıra almaya geleyimde belki bizde böyle güzel paylaşımlar buluruz:f40:

6. Cevap: Birbey'in Kaleminden

Birbeyin kalemi daim olur inşallah. Yeni yazılarını da okumayı isteriz. :f40:
    Hayatta acaba kaçımız özü sözü bir yaşayabiliyor. İnsanı ayna karşına geçirten bir yazı.