bir padişaha sorulabilecek enterasan sorular!!

'Eğlence' forumunda Bu_RocK_ tarafından 19 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. sayın fatih sultan mehmet, söyler misiniz, neden istanbul?
    - bu kentin surlarını ne zaman görsem, toplar döktüresim, yeniçerileri surlarına akın ettiresim geliyor. bir tutku, bir aşk benim için istanbul.

- ehehe yıldırımım beyazidim o küpe ne lan ?
    - pardon...yavuz sultan selimle karıştırdın galiba?

- alo, padişahım n'aber?
    - yuvarlanıp gidiyoruz (ihtilal sesleri)

- fatih doğru söyle, gemileri yürütmek senin mi aklına geldi yoksa birinden mi arakladın bu fikri?

- bre gafil, karşında fatih sultan mehmet han var senin !

- aynı noktadan hareket eden iki arabadan bir tanesi 80 km. hızla gider iken, diğeri ters tarafa 75. km hızla gitmekte...
    - tiz vurun kellesini

- padişahım bişi diycem...
    ıv murat - buyur sadrazam efendi sor
    - ya şimdi padişahım...şu güzel manzaraya karşı naapılır?
    ıv murat - naapılırmış?
    - sanırsam hiçbişey..sadece bakılır değil mi devletlüm?
    ıv murat - sen yabancı deilsin açık konuş bre!
    - diyorum ki ne hoş manzara şehr-i istanbul?
    ıv murat - geveleme be ..koş bi ufak gel kap...kavun peynir cips mips te al hadi zındık
    - oolleeyyyy!!

- padişahım aşk herşeyi affeder mi?
    - bilemem ama ben affetmem...

- padişahım reenkarnasyona inanıyor musunuz?
    - hiç denemedim...sen şimdi cellada git selamımı söle becerebiliosan yarın gene gel bakalım merak ettim ben de...

- kardeşlerinizin hepsini öldürttünüz...kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
    - uzanıp anlatabilir miyim ?

fatih sultan mehmed'e amasraya bakarak)
    lala - padişahım padişahım çeşm-i cihan bu mu ola?
    fatih - repliğimi çalmasana lan ş....

-padisahim senden buyuk allah var teoremini ispatladim bak simdi.. tersini varsayalim. c kumesinde analitik olan allah kucuk esittir padisah olsun...
    -???
    -...fakat cauchy-riemann sartlarindan bakin simdi.. esitsizliginden z eleman degildir v(n) oldugu acikca q.e.d. diger taraftan lambda sabitini...

-vurun the kelle of the zindik

-padisahim ne olacak bu fenerin hali
    -aziz yildirim'in tez kellesi vurula tum cambazlarin da ayaklarina 40'ar sopa sonra salin cayira...

padisahim, abdesthane neredeydi acaba?
    -şimdi şu koridorun sonundan saga don soldan ikinci kapi. hazir gitmişken cellada da ugrayiver bi başini vursun

-efendim "bu devirde kimse sultan degil hukumdar degil bezirgan degil padisah degil" sozleri icin ne gibi bir dusunceniz vardir??
    -bunu yazan sibel okuyana can.

-sultanım, neden padişahlık ?
    - baba mesleği !?

vezir: padişko, bil bakalım ben kimim?
    padişko: rahmetli vezir.

- padişahla sadrazam arasında ne fark vardır ?
    - başınla gövden arasındaki fark gibidir... cellat celal... tiz aydınlat kulumuzu...

-harbiden gecirmis mi gemileri yoksa bizi mi yiyorsun dede?
    -lala!

- padişahım şu düzenlediğiniz "yeniçerim olur musun" yarışması ilerde gelinim olur musun falan olurmuş hahaha.. valla o değil de ilerde sizin kızınıza göz koyarmışım ben mesela. kaçırır mıydım napardım acaba? siz de aklınızı kaçırırdınız dimi? hehe
    - asıl sen şimdi nereye kaçacaksın onu düşün

- padişahım, 6 haftli bir hayvan adı, üçüncü harfi p...
    + hmm, senin üzerinde farklı bir çalışma uygulamak istiyorum. küplere bölün bunu...

- pardon siz kacinci muratsiniz ?
    - 5 inci...
    - olsun uzulmeyin..

- padişahım, kakanızı bölüyorum ama bir şey sormak istiyorum.
    - ıııhhh, buyur evladım.
    - yaa hani biz bu haliç'teki zinciri aşamadık ya. diyorum ki gemileri yağlı kızaklardan geçirip karadan yürütsek, boğaza bir güzel iniversek nasıl olur?
    - bilmem ki, olur herhalde.
    - şayet olursa bu fikrin patentinin bana ait olduğunu da söyleyecek misiniz tarihçi ibrahim paşa'ya?
    - tabi tabi, sen önce cellatçı cabbar bey'i bir gör istersen..

2. Cevap: bir padişaha sorulabilecek enterasan sorular!!

çok güzeldiii

3. Cevap: bir padişaha sorulabilecek enterasan sorular!!

ben beğenmedim büyük insanlar hakkında yazılırken daha dikkatli olunmasını lazım

4. Cevap: bir padişaha sorulabilecek enterasan sorular!!

Yawww Fatih bu borumu 14 yaşında istanbulu Fetheden... Bir asrı kapatıp yeni bir çağ başlatan... Koay değil hayali bile çok zor.... Bir an 2 saatlik fırsat verilse görüşmek için neler sormazdım neler... ama böyle sorular olmazdı kesin...

5. Cevap: bir padişaha sorulabilecek enterasan sorular!!

bencede.dediğin gibi metin abi.adam 14 yaşında istanbulu fethetmiş.şuan günümüzde 14 yaşındaki biri çocuk olarak görülüyo.