Bir Küçük Tebessüm

'Kısa Bilgiler' forumunda alihan61 tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Bir Küçük Tebessüm
    Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümse

me adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu.
    Akşam eve giderken, kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı. Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki. İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti. Karnını ilk defa doyurduktan sonra, bir apartman bodrumundaki tek odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki, bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu görünce, kucağına alıverdi. Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sıcak odada sabaha kadar koşuşturdu. Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı. Bir yangın başlıyordu. Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki, önce fakir adam uyandı, sonra bütün apartman halkı. Anneler, babalar dumandan boğulmak
    üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar.

Bütün bunların hepsi, beş kuruşluk bile maliyeti olmayan bir TEBESSÜMSÜN sonucuydu.

alıntıdır

2. [​IMG]

Bazen bir küçük tebessüm arar insan,

Sanki asırlardır gülümsememişcesine..

Yüzüne o tatlı huzuru getirecek bir güzellik....

İçine bir ateş düşsün ister; aşktan yana..

"Gün gördüm günler gördüm

Seni gördüm şad oldum" demeyi özler..

Her ne kadar canının yanacağını bilse de,

Özler işte sevdayı; onun o derin yangınını...

Sevmeye programlıysa yürek, elden başka ne gelir?

Eline emeğine sağlık ALİHAN.. çok güzel bir duygu...

3. Bir küçük tebessüm ün bir tatlısöz mucizeler yaratır
    Güzel paylaşımdı emeğine sağlık Alihan

4. Sevgiyle edilen bir sözün, İçten gelen bir tebüssümün başaramayacagı şey yoktur diye düşünenlerdenim..

Anlamlı bir paylaşımdı, ellerinize saglık Alihan :f40:

5. "Gülen insan güzel insandır." der Annem hep..
    Gerçekten çok doğru. Bir gülümseme tüm güzellikleri içinde
    barındırıyor.
    Teşekkürler Alihan
    :f118:

6. Nice küçük gördümüz güzel şeylerin nice büyük güzelliklere vesile olduğunu görmekteyiz.
    Güzel bir hikayeydi Alhan. Teşekkürler. Hayatınızdan tebessümlerin eksik olmamaısı dilerim

7. Gülen yüzler hiç solmasın.

Teşekkürler Alihan.