Bir kadın çocuktur aslında

'Masallar ve Hikayeler' forumunda aynsem tarafından 13 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Bir kadın çocuktur aslında...
    Çocuk gibi davranmayı sever.
    Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister.
    Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını.
    Ama her kadın çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister.
    Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz, ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.

Bir kadın güçlüdür aslında...
    Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür...
    Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir
    hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgilidir aslında...
    İçinde her zaman sevgiyi taşır...
    Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz.
    Sevdiklerini kolay kolay kıramaz.
    Zor sever ama tam sever.
    Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir. Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer etmemişseniz her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette. Bunun nedeni ise engelleyemedikleri "acımak"
    duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında...
    Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz.
    Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır.
    O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın
    kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın bilgindir aslında.
    Neler yapabileceğini erkek akli hayal bile edemez.
    Yaratıcılığının sınırı yoktur.
    Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler.
    Hoyratça harcamaz yaratıcılığını sadece erkeğine saklar.
    Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız
    demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.

Bir kadın hayattır aslında.
    Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor.
    Yemek yemek, su içmek bile...
    Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup
    içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

Can Dündar

By_TuaL, Ezlem, Lider ve 1 kişi daha bunu beğendi.

2. ama bu yorumları yapan gene bir erkek kadın bizim istediğini olmasını istediğimiz kadar kadındır

3. Bizler Hissettiğimiz kadar kadınızdır
    bir kadın ne yapıyorsa önce kendisi için yapar Polima unutmayınız bunu
    evet yukardaki yorumu yapan bir erkek demekki kadınlar kendini anlatma ihtiyacı bile duymamış çünkü ne kadar çalışsakta anlatmaya erkekler yinede görmek istediği gibi görürler
    ama bazıları doğru görürler bazıları puslu bir pencerenin ardından bakmayı tercih ederler
    Can Dündar doğru yerden bakmış ya siz?

4. bende doğru yerden bakmaya çalışıyorum ama hayatın gerçekleri sizin veya can dündarın yazdığı gibimi... acaba buna inanıyormusunuz

5. Bir kadın çocuktur aslında...
    Çocuk gibi davranmayı sever.

Evet çocuk gibi davranmayı severiz, bize yaşatılanların karşısında çocuk gibi unutkan, çocuk gibi saf, çocuk gibi iyi niyetli davranırız her zaman...

Bir kadın güçlüdür aslında...
    Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür...

Evet güçlüyüz, bize yüklediğiniz her yükün altından azimle kalkarız, ev işleri, çocuk, alışveriş işleri, bazen tamirat bile, buda az gelir tarlaya bile sizin yerinize gideriz. Biz gerçekten güçlüyüz.
    Attığınız dayağa rağmen yüzünüze tekrar gülecek kadar güçlüyüz.

Bir kadın sevgilidir aslında...
    İçinde her zaman sevgiyi taşır...

Herşeye rağmen, tüm yaptıklarınıza rağmen sizi seviyoruz işte bundan büyük kanıt mı gerekir?

Bir kadın yalnızdır aslında...
    Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz.

Evet yalnızız bizi en çaresiz sandığınız zamanda bile kendimize tutunur ayağa kalkarız.
    Yüreğimize attığınız her bir ihanet acısının üstesinden kendi başımıza geliriz.

Bir kadın bilgindir aslında.

Bir çok erkeğin akıl edemeyeceği şeyleri bir anda düşünür, uygular sonrada sizlerin ben zaten biliyordum demesini gülümseyerek izleriz.

Biz olmasak siz ne yapardınız, düşünmek bile istemiyorum :f20:

6. Bir kadın bilgindir aslında.
    Bir çok erkeğin akıl edemeyeceği şeyleri bir anda düşünür, uygular sonrada sizlerin ben zaten biliyordum demesini gülümseyerek izleriz...bir tane kadın bilgin veya düşünür adını iki dakika içinde yazarmısınız

7. Bir kadın hayatta herşeydir aslında...

Bir Anne, Bir Sevgili , Bir Eş, vs...

Can Dündar'ın güzel makalelerinden biri...

bizimle paylaştığın için teşekkürler Aynsem...

bence günün konusu olmalı bu...

+ rep...

8. bence harika bir yazı çok güzel bir paylaşım teşekkürler aynsem emeğine sağlık güzel bir paylaşımdı :f118:

9. bende murat kardeşimin görüşlerine katılıyorum

paylaşımına teşekkürler aynsem

10. Ülkemizde kadınlar ilk kez Cumhuriyet döneminde Atatürk sayesinde bilim dünyasına adım atabildiler. Çünkü daha önce kadınların üniversiteye gitme şansları yoktu.(neden acaba sizin gibi düşüneneler sayesinde olmasın) İlk bilim kadınlarımızın birçoğu da cumhuriyetten önce eğitimlerini yurtdışında sürdürmüşlerdir.

Ama dünyadan size bir kaç örnek verebilirim..

Marie Curie

Rosalind Franklin

Simone de Beauvoir

Flora Tristan

ama bu yorumları yapan gene bir erkek kadın bizim istediğini olmasını istediğimiz kadar kadındır
    Ayrıca eşim dahil hiç bir zaman bir erkegin istediği gibi kadın olmadım kendi fikirlerim düşüncelerim var birçok erkektende daha zeki bir kadınım..
    Teşekkürler Aynsem harika ve çok doğru bir yazıydı + rep canım..

11. Diğer arkadşalrın tüm yorumlarına katılıyorum ve süper yorumlamışlar :f40: bir erkeğide bir kadın dünyaya
    getirmiştir, o yüzden yazınız çelişir:f84: sizin istediğiniz kadar değil aslında,sadece kadın yetiştiği coğrafyada,
    aldığı eğitim,yetiştiği kültürle belkide isyan etmek istiyor ama yapamıyor çünkü sizin gibi düşünenler hala
    günümüz dünyasında mevcutlarr kadın zorunlu olarak erkeğin olmasını istediği gibi bir kadın olmak zorunda
    bırakılıyor bunun mücadelesi kadınlarımız tarafından hala sürdürülmeye devam ediyor kadınlar evet düşünür,
    kitap yazıyorlar,kadınlar şair şiir yazıyorlar,kadınlar bilim adamı dekan,prof,bilim adamı olarak görev yapıyorrlar,ülke yönetiyorlar....vss kadınlar hayatın her yerinde varlar gittikce coğalıyorlar siz kabuletmesenizde illa felsefe yapmaları gerekmio kadınları anlamak biraz IQ gerekio

Paylaşım için çok teşekkürler:f40:

12. Bir kadın bilgindir aslında.
    Yaratıcılığının sınırı yoktur.
    Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler.
    Hoyratça harcamaz yaratıcılığını sadece erkeğine saklar.
    Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız
    demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.

Yemek yemek, su içmek bile...
    Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup
    içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

Emeğine sağlık bacım:f40:

13. Emeğine sağlık Aynsem
    Harika bir yazıydı Can dündardan ben nasıl es geçmişim bunu
    +Rep

14. Eco

Eco

şu kadınlar var yaaaa,
    siz var ya siz heyy bayanlar
    baksanıza bi kime diyom ben
    evet evt yazıyı okuyan sen

şu kadınlar var ya
    siz var ya sizzzz heyyyy

İYİKİ VARSINIZ,İYİKİ BURADASINIZ:f118: :f118: :f118:

hepiniz mükemmelsiniz[:f91: :f91: :f91:

15. bu yazılanların ne kadarını yaşıyorsunuz bi kaç güzel kelime yazınca eşit kültürlü ve daha zeki olduğunuzu düşünüyorsanız bu sadece boş kendini savunma psikolojisinden öte geçmez

16. bi kaç örnek örnek verilmiş tarihteki kadınlardan işlerini dünyaya ne kattıklarınıda yazsaydınız ya veya google den kaç saatte bulup çıkardınız...doğrular her zaman acıdır ama gene de doğrudur

17. Oke Polima bu kadın düşmanlığı mıdır anlayamadım
    ayrıca seni doğuranda bir kadın neden bu hiddet bunuda algılayamadım
    yazı Can dündarın yazısı imiş okursun yorumun varsa yaparsın yada es geçersin
    yada yazıya karşı fikrin varsa hayır budur dersin
    yapılan yorumlar kişilerin fikri ve düşüncesidir
    :) kimsenin fikir ve düşüncesine müdehale edemezsiniz.
    Eğer varsa karşı teziniz buyurun paylaşın.

18. çok enterasan siz ne icat ettiniz acaba merak ettim, bu yazıların coğunu yada içlerinden enaz birkaçını yaşayan milyonlarca kadın var sanırım gıcıklığınıa yazdınız yada komleksiniz var yada kadın düşmanısınız
    kadınları insanlık tarihinde geçirdiği süreçleri ozamanın şartları ve kadının ogünkü toplum içindeki yerinide
    lütfen göz önüne alınız kadınlar şu anki durumlrına gelebilmenin onurunu yaşıyor bu gittikçe bir çığ gibi büyüyecek,
    evet haklısınız bizden fiziksel olarak güçlüsünüzzz bu sizi dahadamı zeki yapıyoo,

(bi kaç örnek örnek verilmiş tarihteki kadınlardan işlerini dünyaya ne kattıklarınıda yazsaydınız ya veya google den kaç saatte bulup çıkardınız...doğrular her zaman acıdır ama gene de doğrud)
    kimse size bunu ıspat etmek zorunda değil hele siz istediniz diye hiç değil yoksa siz bilim tarhindeki bütün bilim adamlarını googledan kopyaladınızmı bir yere zaman verip soruyormusunz birde şıklar koysaydınız çok ii
    olcaktııı bu çok komikti gerçekten:f106: :f106: