Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Atasözünün Anlamı

'Atasözleri ve Deyimler' forumunda EyLüL tarafından 8 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Atasözünün Anlamı
  Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Atasözü ve Anlamı
  Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Atasözünün Anlamı Nedir
  Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır Atasözü  Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır atasözünün anlamı, açıklaması nedir?


  Bu atasözüyle anlatılmak istenen, yapacağınız bir iyiliğin kolay kolay unutulmayacağıdır. Bazı insanlar bu tür davranışlara çok değer verirler. Kendilerine bir kişi iyilik yaptığında bunu unutmazlar. En kısa zamanda gördükleri iyilik karşısında, iyilik yapana yardım etmek için fırsat kollarlar. İyilik yapan kişi belkide yaptığı iyiliği hiç önemsemez, basit bir şey gibi görür. Ancak karşısında ki buna çok değer verir.

  Bu atasözüyle ilgili bir çok hikaye anlatılmaktadır. Bunlardan birini az çok hatırlıyorum. Küçük bir çocuk bir kapı çalar ve o evdeki hanımda kendisine bir bardak süt ikram etmişti. Çocuk bunu hiç unutmamıştı. Büyüdüğünde doktor olan çocuğa, bir bardak süt veren hanım hasta olarak gitmişti. Ameliyat olması gerekiyordu. Doktor ameliyatını yapıp, hastalığı önlemeyi başarmış yapılan bu ameliyatın ücreti olarakta küçük bir not düşmüştü "ücreti bir bardak süt karşılığında ödenmiştir."
   
Yükleniyor...
- Fincan Kahvenin Kırk Forum Tarih
Günde 3 Fincan Kahvenin Faydaları Sağlık bilgisi 3 Eylül 2012
Türk Kahvesi Fincan Takımları Ev ve Dekorasyon 8 Kasım 2012
Atatürk'ün Kahve Fincanı Mustafa Kemal Atatürk 23 Ekim 2012
Osmanlı Motifli Fincan Takımları Moda Rehberi 11 Ekim 2012