Bir Demet Sanal Aşk Alırmısın?(Sanal Nimetin Kırıntıları)

'Kısa Bilgiler' forumunda MaTi tarafından 1 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Konu:Sanal Nimetin Kırıntıları
    Yazar:MaTi

Çağımızın iletişim araçlarından biri olan internet yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.
    Bununla beraber bir çok şeyi sundu bize real (gerçek) yaşamdan belki bize çok şeyi daha fazlasını sundu yada bize öyle geliyor öyle hissetmek istiyoruz.
    ...Canımız sıkıldım internete koşarız stres atmak için veya maillerimize bakmak için bunun en büyük süprizlerinden sanal topluluk bazen bir yerde toplanırız sohbet ederiz veya oyun oynarız fakat burda güdülen amaç çok farklı 'Nasıl hissedersen öyle yaşarsın' bazılarımız birşeyleri paylaşmak için gireriz.ve bazılarımızda birşeyler elde etmek için fakat burdaki husus gösterir ki realden koptuğumuz çay veya kahvemizle beraber bilgisayarın başında kahkalar atarak yada üzütünler yaşayarak yaşadıgımızı gösterir.Belki aile bağlarımızın bile kopmasına sebep oluyor bilgisayarın başında değilde ailenle oturup çayını içsen o vakit sana kocaman gelir ama bilgisayar başında oyalanınca su gibi akıp gidiyor bilincindeyiz bunun geriye uyuyan bir aile ve yatağın bize kucak açtığını görüyoruz ve şişmiş altı kızarmış gözler.

Ne varki bunun en büyük ödüllerinden süprizlerinden biri sanal aşk sonradan türemiş çağımızın yani moda aşkı yada diğer bir terimle teknolojik aşk
    ödülmü desem yoksa cezamı çarpıştıracak olursak hangi sebebi dogurur bilemiyecem
    ...Yazdıklarıylamı umut veriyor,yazdıklarıylamı aşık ettiriyor yada kamerada Stendap (komediyen) yaparak şekilden şekile girerek mi? aşık ettirilir.
    Elektirik kesilmesi sonucu yada bağlantının kopması sonucu tıpkı sonbahar ayında ağacın dalından savrulan kopan yaprak gibi o aşkta uçuyormu yoksa reklam arasınamı giriyor.
    diyeceksin telefon var sms atarım yada alo derim oda sanalın bir parçası değilmidir.?
    Biraz saçma geliyor bize monitörün düğmesine basark başlayan yada basark kapanan olaya aşk denirmi yoksa realde bulamadığın yada bulmaya çalışmadıgın duygularını tatmin etme duygusumunu dindiriyorsun.Yaşıyarak bulamadığın mutluluğu yazışarakmı bulup halledeceksin
    peki sevmek için ne yapabilirsin ne yaparsın bunu hangi tuşla yada hangi simleyle ifade edebilirsin sevgini.
    Yada, hayır mailemi yükleyip postalayacaksın gerçek sıcak bir gülümsemeyi hangi yazı gerçek bir dokunuşun okşayışın yerini tutabilir ki
    bilgisayara 30 santim ara ile duygularınmı yazark ifade etmek mi yoksa bir cafe de yada pastahanede bir masada karşılıklı 30 santim mesafeyle bakışmak konuşmakı daha mantıklı
    kendi dogrularımı sanalda dahamı rahat ifaede edebiliyoruz.Kendimizi yargılamaktan kaçınıp sanalda serbestliğimi seçeriz daha çok hata yapmak için
    ne yazık ki favori olan bu aşk insanları kendine çok çekiyor oysa sadece yazıdan ibarettir.
    ..Bazen yuvaları yıkmaya kadar giden çok kötü acı bir ilet
    Nasılmı?
    Genlde sık sık sohbet odalarında denk geldiğimiz bu olaylar evli bir erkek veya evli bir bayanın belki resimine aldanarak birine aşık olması gibidir.Ne vaad ediyor ki sana
    eşinden seni dahamı mutlu edecek yada sana daha iyimi bakacak sen evlenirken yemin üzerine her durumda yemin etmiyormusun neden yan çiziyorum sormazmısın kendine ALLAH görüyor diyemesin böyle bir insana ki zaten inancı olsa böyle çirkin birşeye bulaşmaz.
    ..Tabi bu durumlar neden kaynaklanır bayan gözüyle bakacak olursak ajındırasyon modunda şöyle ifade eder sana ben gördüklerimi anlatıyorum çogu evli insanla aramızda gecen diyaloglar.
    ...Ben gençliğimi yaşamadım ben gençliğimde mutlu olamadım ailem beni görücü üsülü ile verdi.yok kocam öyledir yok böyledir.
    Nereye gidiyorsun nereye söylesene başkasının seni mutlu edecğinden yada yarın ölmeyeceğinden ne gibi bir garantin var. Şahit olduğum o kadar çok şey varki bunları ifade etmek konumuza aykırı olur.
    ..Erkek gözüyle bakacak olursun bu olaya sadece fantastik duygularını tatmin etme arzusu başka kesinlikle bir amacı yoktur çevresindeki o kadar insanı bırakıp sanaldan gelin adayımı arayacak asla sadece eğlence yada dediğim gibi fantastik duygular.
    Şu olay var bir kıza sanaldan 1-2 sene aşık oluyor daha sonra evleniyor beyefendi sanal aşkın ne oldu diyorum boşver ya benim ayagıma kadar gelmek istedi bende onu red (istemedim) ettim.
    diyorum ona ya ben bir kızı kaçıracam çok seviyorum onu iyi güzel diyor araba benden ben sana hertulu yardım ederim hata gel burda kal ben sana ev ayarladım.
    peki kız nerden sanaldan mı yoksa evet diyorum.
    ..Tuh yazıklar olsun sana kökümü kurudu kızların bulabula sanaldanmı buldun o zaman ben yokum diyor.çok ilginç değilmi birazda saçma
    neden saçma sonuçta sanaldaki insan değilmi robot değildir değilmi? o da bir insan
    ama gel gör ki kendi dogrularımızı kabul etmiyoruz saçma oldugunu biliyoruz ama yinede aşık oluyoruz.saçma olan yönü sonu hüsran ve boşuna sadece vakit geçirmek için kullandıgımızı işin sonuna geldiğimizda anlarız.yani başı olduğu gibi sonuda yalan benim gibi sanal aşk kendisinde uyandıran bir arkadaşım evlendikten sonra neden yan çiziyor birşerylerin farkına kendi benliğine çok gecmi farkına varıyor peki ya o sevdiği kız ne oldu hiç merak edip sordumu acaba ne acılar çekitigini ne kadar yıprandıgını ugrunda ne kadar göz yaşı döktüğünü hıc sordumu ne umutlarla ne vaadlerle o kızın gönlünü feth etmiştir.
    sözü fazla uzatmayalım
    siz siz olun birşeryleri uzaklarda aramayın belki içinizde gizlidir sadece onu haykırmak için biraz çaba göstermeniz gerekiyor olablir.
    .Untumayalım bu gün ona yaparsın yarın sana yaparlar.

Düşüncelerimiz paylaşılmak ve tartışılıp hataları ayıklayıp dogruları bulmak içindir.
    sizde aklınızda olanı isterse bir cümlede olsa belirtin.

Nasıl hissederseniz öyle yaşarsınız

Saygılarımla....

2. Cevap: Bir Demet Sanal Aşk Alırmısın?(Sanal Nimetin Kırıntıları)

Bir bakıma doğru gözlemlenmiş sonuçlar.Lakin herkesin internete bakış açısı yada beklentisi farklıdır.
    Hayatta zaten herşeyin fazlası zarar.Ne olursa olsun dozunda kullanmak gereklidir diye düşüyorum.
    Son söz olarak yazdığınız da çok güzel açıklamış zaten.
    Nasıl hissederseniz öyle yaşarsınız :f40:
    Teşekkürler

3. Cevap: Bir Demet Sanal Aşk Alırmısın?(Sanal Nimetin Kırıntıları)

Güzel bir anlatımdı Teşekkürler Mati..Bu yazıyla kaleminin ne denli güzel olduğunu bir kez daha gösterdin bize.Nasıl hissederseniz öyle yaşarsınız..:f40:

4. Cevap: Bir Demet Sanal Aşk Alırmısın?(Sanal Nimetin Kırıntıları)

Açıklaycı ve güzel yorumlar ben Teşekkür ederim size
    Paylaşmak sizlere çok güzel bir duygu arkadaşlar.

5. Cevap: Bir Demet Sanal Aşk Alırmısın?(Sanal Nimetin Kırıntıları)

Çok iyi bir yazı kalemine sağlık.

Ben tv seyretmem vaktimin çoğunu da pc başında geçiririm. İnterneti de öyle şuraya gireyim şurada muhabbet edeyim arkadaş yapayım biraz, mantığı ile kullanmam.Benim zaten arkadaşlarım var forumdas var gerek yok. Benim için net sadece bir araçtır. Bilgi edinmek için kullanırım eksik yönlerim varsa onu kapatmaya çalışırım. Zaten diğer şeyler de kendini kandırmak olur senin dediğin gibi. Teşekkürler yazı için...