Bir Buçuk Yıl Önce Başladığı Boks Sporunda Türkiye Şampiyonu Oldu...

'Haberler' forumunda ßyFeaR tarafından 30 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Bir Buçuk Yıl Önce Başladığı Boks Sporunda Türkiye Şampiyonu Oldu...

Amasya'nın Suluova İlçesinde Faaliyet Gösteren Çeltek Serhat Spor Kulübü Boks Takımı Sporcularından Yasin Aydın (13) 15 Haziran 2010 Tarihleri Arasında Konya'da Yapılan Türkiye Küçük Minikler Ferdi Boks Şampiyonası'nda 52 Kiloda Altın Madalya Aldı.

Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Öğrencisi Yasin Aydın, Türkiye genelinde 62 ilden toplam 296 sporcunun katıldığı müsabakalarda kilosunda tüm rakiplerini yenerek birinci oldu. 18 ay önce oluşturduğu boks takımıyla sıkı bir çalışma yapan antrenör Semih Korkmaz, Türkiye şampiyonasının çok zorlu geçtiğini belirtti. Korkmaz, şunları söyledi: "Yaklaşık bir buçuk yıldır kulübümüzdeki 7 öğrencimizle sistemli ve devamlı olarak bir çalışmanın içerisine girdik. Şampiyonanın yapılacağı zamanı ve zorluklarını iyi biliyorduk ve tüm çalışmalarımızı bu yönde yaptık ve daha çok kondisyon ve teknik ağırlıklarını çalıştık. Takımımızda bulunan 7 minik boksörümüz de iyi mücadele verdi. 52 kiloda mücadele eden Yasin, birbirinden güçlü 3 büyük kulüp takımın sporcularıyla mücadele edip onları mağlup etti ve Türkiye şampiyonu oldu."

Antrönör Korkmaz, boks sporunda Amasya iline ilk defa altın madalya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Suluova Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Müdürü Halis Demirci ise "Okulumuz öğrencilerinin boş zamanlarının heba olmaması için bir buçuk yıl önce boks takımı kurduk. 7 kişilik takımımızdaki öÖğrencimiz Yasin, azimle çalışarak Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Bu başarıyı elde eden ve ilçemize bu gururu yaşatan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum." dedi.