Bir Bebekle Doğmak...

'Kısa Bilgiler' forumunda zamaneanne tarafından 25 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Bir Bebekle Doğmanın Dayanılmaz Hafifliği

Hani bir reklam vardı:"Sen doğdun ben doğdum" diye başlayan; anahtar cümle bu...

Hayatınıza bir bebek dahil olduğunda onun doğduğu dakikadan tam da o saniyeden itibaren siz de doğmaya ve onunla birlikte büyümeye başlıyorsunuz.

Bir bebeğin yaşamınıza dahil olduğu anı dünyanın hiç bir yazarı yazamaz, hiç bir ressamı resmedemez. Bu duyguyu yaşayan siz bile anlatamazken hissettiklerinizi,başkası nasıl tasvir etsin?

Bebek dünyaya gözlerini açtığında sizinde gözünüzde yeni bir ışık doğar. Sanki bir perde vardır ondan önce yaşamın inceliklerini örten. Onun gelişiyle birlikte bu perde usulca açılır ve: İşte hayat önünüzde sereserpe uzanmaktadır. Yaşamın bütün güzellikleri, o vakite kadar göremediğiniz tüm ayrıntıları gözünüzün önündedir artık; miniminnacık bir kalbin hızlı atışları ile birlikte...

Bu minik kalp sizin kalbinizden doğmadır ve onun atışıyla beslenmiştir; asıl mucize de burdadır işte. bu kallbin atışı yaşama sebebinizdir artık. Kendi kalbinizin sesini duymazsınız bile tek duyduğunuz hızlı hızlı hayata yetişmeye, ayakta kalmaya çalışan o kalbin atışlarıdır.

Gözünüzün önünde küçük bir insan vardır artık. Herşeyiyle bir insandır o. Duyguları, hisleri, kızdıkları, sevindikleriyle minik bir insan. Hatta çoğu zaman hepimizden insan...

Saklamaz hislerini bizler gibi şeffaftır, doğaldır, ne istiyorsa onu yapar...Siz de bunları gördükçe bir kez daha anlarsınız hayat her zaman içinizden geçenleri yapmaktır. Size tüm bunları düşündüren ne bir psikolog, ne bir bilgin ne de bir alimdir. O sadece sizin bebeğinizdir...

O yüzden bırakın bu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum laflarını. Bu dünyaya çocuk getirin ki hem bu dünyayı değiştirsin hem de sizi...

Zamaneanne / Forumdas.net