Bilişim haftası ile ilgili kompozisyon

'Sözel Dersler' forumunda Ezlem tarafından 25 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. bilişim haftası hakkında kompozisyon


  [​IMG]

  Bilişim dünyası ve bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, bazı ülkelerde sosyal dengesizliklere neden olurken bazı ülkeleri de süper güç haline getirebilmektedir. Ülkeler ister gelişmemiş olsun, ister gelişmiş olsun bilişimin gücünü kullanmak zorundadırlar. Bunun nedeni ise, günümüzde artık zenginliklerinin ya da gelişmişliklerinin para ve doğal kaynaklar ile değil, bilgi ve insan kaynaklarının zenginliği ile değerlendirilmektedir. Gelişmiş bir toplum için insan gücü yetiştirmenin yegane yolu da eğitim ve öğretimden geçmektedir.

  Şayet bir ülkede eğitim ve öğretim kurumlarının öncelik sırası geri planda kalmışsa, genç nüfus için eğitim olanakları sağlanmıyor ve gençler toplum dışı etkinliklere yönlendiriliyor ve genç beyinler diğer ülkelere göç ediyorsa, o ülke kan kaybediyor demektir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı eğer ülkemiz 21. yüzyılda varlığını sürdürmek ve bilişim alanında atılımlar yapmak istiyorsa Milli Eğitimini ciddi bir biçimde yapılandırmalıdır. Son birkaç yıldır eğitim alanında iyileştirmeler de olmuyor değildir.

  Toplumumuzun bilişim teknolojilerinde ilerlemesi, düşünme, öğrenme ve iletişim alışkanlıklarını geleceğin ihtiyaçlarına göre geliştirmesine bağlıdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Mart 2013
Yükleniyor...
- Bilişim haftası ilgili Forum Tarih
Bilişim Haftası İle İlgili Yazılar Kısa Bilgiler 29 Mart 2011
Bilişim haftası ile ilgili afiş Önemli Gün ve Haftalar 24 Mart 2011
Bilişim Haftası ile ilgili şiir En Güzel Şiirler 1 Nisan 2010
Bilişim Haftası Önemli Gün ve Haftalar 1 Nisan 2010