Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

'Teknik Yardım' forumunda alemşah tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

windows
    windows 7
    win 7 deneme sürümü
    windows 7 deneme sürümü
    windows 7 işletim sistemi

Windows 7 RC ile çalışan bilgisayarlar 1 Mart'tan itibaren 2 saatte bir sistemi yeniden başlatacak.

Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 işletim sistemlerini kullananlara verilen destek 1 Temmuz 2010 itibarıyla sona eriyor.

Microsoft, kullanım süresi 1 martta dolan Windows 7 RC'yi kullananları uyardı. Windows 7 RC ile çalışan bilgisayarlar 1 marttan itibaren artık 2 saatte bir sistemi yeniden başlatacak.

Ekim ayında pazara sunulan Windows 7 işletim sisteminin piyasaya çıkmadan önceki son deneme sürümü Release Candidate (RC) için kullanıcılara tanınan süre 1 martta doluyor. Microsoft, Windows 7 RC kullanıcılarının sıkıntı yaşamaması için tam sürüm işletim sistemine geçmelerini öneriyor.

Öte yandan Microsoft;un bazı eski işletim sistemi sürümleri için kullanıcılara tanınan yasal destek süreleri de zaman aşımına uğruyor: Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 işletim sistemlerini kullananlara verilen destek ise Temmuz 2010 itibarıyla sona erecek.

Bu tarihten itibaren söz konusu işletim sistemleri için güncellemeler ve güvenlik yamaları gibi destekler kesilmiş olacak. Buna karşılık Microsoft tarihinin en uzun süre desteklenen işletim sistemi olan Windows XP SP 2 kullanıcılarının Windows XP Service Pack 3;e yükseltmeleri durumunda kendilerine tanınan destek süresi 2014 yılına uzatılabilecek.

A.A

2. Cevap: Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

Aslında microsoft a para kazandıracağımıza açık kaynak kullansak fena olmaz.Mesela Pardus veya Ubuntu...

3. Cevap: Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

ama onlar bunun gibi gelişmiş değilki bir çok porogramı oyunu formatı vb desteklemiyor

4. Cevap: Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

Eee işte tekel burda ortaya çıkıyor.Her şey windows a göre ayarlanıyor...

5. Cevap: Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

iyide ben diyelimki pardus porogramını yani işletim sistemini aldım hiç bir şey desteklemiyor dımdızlak ortada duruyor ozaman pc almanında manası yok ki çünkü bir işe yaradığıyok hal böyle olunca doğal olarak windos a yöneliyorum

6. Cevap: Bilgisayarınız 2 saatte bir kapanacak

İşte açık kaynak işletim sistemleri de windows kadar popüler olsaydı ; diğer programlar veya oyunlar hem windowsa hem de açık kaynağa göre programlansaydı ve böyle olunca bize sorulsaydı hangi işletim sistemini istiyorsunuz diye senin de dediğin gibi mecburen windowsa yönelmezdik.Tabi açık kaynakla kullanılacak oyun ve programlar da var ama windows tabanlılaar kadar gelişmiş ve popüler değiller.Biz de mecburen windows a yöneliyoruz.Başka da çare yok maalesef...Ama dediklerin doğru...