Bilgisayarın Yavaslama Nedenleri Nelerdir

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 21 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Bilgisayarın Yavaslama Nedenleri Nelerdir ?
    Bilgisayar Neden Yavaslar ?
    Bilgisayarın Yavaslaması

1) Bir virüs olabilir. Güncellenmiş bir anti vürüs ile tarama yap.

2) Donmalar/takılmalar falan varsa ısı sorunu olabilir kas içini temizle (sistem kapalıyken sıfır bir boya fırçası ile fan vs.süpürsonra bir elemana temas etmeden plastik uçlu bir elk. süpürgesi ile nazikçe bu tozları al)

3) HDD'nin yüde olarak belli bir oranı dolmuştur belli bir orandan sonra performansı biraz düşebilir.

4) Ramin artık programlara yeterli gelmiyordur (ki senin Ram'in 512MB, yükseltmeni öneririm. Tabi bunu ankartının toplam ve slot başı desteklediği en yüksek sıjırı öğrenmeden alma yoksa kullanamazsın.)

5) Microsft güncellemeleri sistem performansını -formattan hemen sona ki halini kastediyorum- bir miktar düşürür. Ama bu günmcellemeleri ve yamaları güvenlik için yüklemek şart. Güvenlik için bir miktar yavaşlamaya razı olmalıyız.

Yukarıda yazdıklarım yavaşlama sebepleridir. Bunlardan biri yada birkaçı birden sisteminde olabilir.

2. Cevap: Bilgisayarın Yavaslama Nedenleri Nelerdir

Evet Güncellemeler Pc nin Yavaşlamasına Neden Oluyor..

3. Cevap: Bilgisayarın Yavaslama Nedenleri Nelerdir

Kesinlikle katılıyorum. Bilgisayarımda güncelleme olurken pcm resmen donuyor. İşlem yapamıyorum

4. Cevap: Bilgisayarın Yavaslama Nedenleri Nelerdir

Ben İlk Format Attığım Zaman Pc Resmen 4 Saniyede Açılıyodu.Şimdi İse 2 Dk Bulduğu Oluyor..