Teknoloji Bilgisayarda android oyun nasıl oynanır

'Teknik Yardım' forumunda Burcu tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Bugün küçük kız kardeşimin elinden telefonumu kurtarmak için bir arayış içine girdim. Akıllı telefonuma yüklenen oyunları bilgisayarda açabilmek için neler yapılabilir diye araştırınca harika bir haberle resmen aydınlandım. :f110:

Ne zaman telefonu elimden bıraksam tekne kazıntısı kardeşim Birsu telefonumda yemek yapmaya başlıyor ve telefonun şarjı sizlere ömür bir şekilde elime tutuşturuluyor. Ama bu soruna kalıcı bir çözüm buldum. Telefonumdaki oyunlarını artık bilgisayarda istediği kadar oynayabilecek.

Sizinde böyle bir sorununuz varsa bunun için yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatayım.

1- Android cihazınızdaki oyunları bilgisayarınızda oynayabilmek için kendi sitesinden BlueStacks 2 programını bilgisayarınıza indirin. (BlueStacks 2 resmi sitesinden indirmek için TIKLAYIN) Programı indirmek internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir.

2- Programı indirip kurun. Kurulum işlemini adım adım resimlerle gösterelim. Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklamanız yeterlidir.
    bluestacks-2.
    Resim -1

bluestacks-3.
    Resim - 2

bluestacks-4.
    Resim - 3

bluestacks-5.
    Resim - 4

3- Kurulum tamamlandıktan sonra program otomatik olarak açılacaktır. Ekrana aşağıdaki resimde olduğu gibi uygulamaları gösteren bir açılış sayfası gelecek. Bu biraz zaman alabilir. Sabırlı olup beklemekten başka çareniz yok. Bilgisayarın özelliklerine göre süre değişebilir.
    bluestacks-6.

4- Şimdi yapmanız gereken herhangi bir uygulamayı indirmek için istediğiniz uygulamanın üzerine tıklamak. Böylece program sizden google hesabınızı ve şifresini isteyecek. Google hesabınızı girin ve continue tuşuna basın. Bu şekilde ayarları tamamlayın.
    bluestacks-7. bluestacks-8.

5- Şimdi istediğiniz uygulamayı program üzerinde arayın.
    bluestacks-9. bluestacks-10.
    6- Play Store'da arayıp bulduğunuz uygulamayı yükleyerek işlemi tamamlayın
    bluestacks-11.