Bilgisayar kadın mı erkek mi ??

'Resimli Konular' forumunda Cagla tarafından 3 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. bilgisayar.

Amerika’da kadınlar ve erkekler bilgisayarın dişi mi yoksa erkek mi olduğunu tartışıyorlarmış…

Kadınlar bu aletin erkek olduğunu savunmuşlar. “Çünkü” demişler, “bilgisayarlar aslında sorunları çözmek için yaratılmış olmalarına rağmen ömürlerinin dörtte üçünü sorun yaratarak geçirirler… Daha da önemlisi, bunlardan bir tane aldığınız an, biraz daha sabretmiş olsaydınız çok daha gelişmiş bir modeline sahip olabileceğinizi görüp pişman olursunuz….”

Erkekler tabii tam ters görüşte… “Bilgisayar dişidir” diyorlar, “çünkü onun mantığını yaratıcısından başka hiç kimsenin anlaması mümkün değildir, bu bir. Yaptığınız en küçük hatayı bile derhal hafızasına kaydedip tekrar tekrar önünüze koyar bu ikiii… Ve bir bilgisayar aldıktan kısa bir süre sonra fark edersiniz ki, bir o kadar daha parayı ona gereken aksesuarlar için harcamaktasınız, bu da üüüççç….”

2. Kadınlar bu aletin erkek olduğunu savunmuşlar. “Çünkü” demişler, “bilgisayarlar aslında sorunları çözmek için yaratılmış olmalarına rağmen ömürlerinin dörtte üçünü sorun yaratarak geçirirler… Daha da önemlisi, bunlardan bir tane aldığınız an, biraz daha sabretmiş olsaydınız çok daha gelişmiş bir modeline sahip olabileceğinizi görüp pişman olursunuz….”
    :f30::f30::f30:
    çok doğru katılıyorum :f40:

3. “Bilgisayar dişidir” diyorlar, “çünkü onun mantığını yaratıcısından başka hiç kimsenin anlaması mümkün değildir, bu bir. Yaptığınız en küçük hatayı bile derhal hafızasına kaydedip tekrar tekrar önünüze koyar bu ikiii… Ve bir bilgisayar aldıktan kısa bir süre sonra fark edersiniz ki, bir o kadar daha parayı ona gereken aksesuarlar için harcamaktasınız, bu da üüüççç….”

bendee buna çok doğru diyorum allaa allaa...

4. Ben bu sefer her iki sava da katılıyorum. Çünkü her iki cinsinde özellikleri uygun yazmışlar. :f40:

5. Düşündüm, düşündüm :f20:
    İşin içinden çıkamadım.

Çok güzeldi Çağla
    :f106:

6. Garinti süreleri dolduktan sonra ( 1 Yıl ) problem çıkarıyorlar. Bu da dörtttt...!
    Formatlasanda istediğin verimi alamıyorsun Beşşşş...!
    Altı ve Yedi de vardır ama onu da Chemist söylesin.

Teşekkürler Çağla.

7. Her iki tarafta haklı kendince bu demek oluyorki dişi veya erkek farketmiyor sonuçta hayatımızda önemli bir yer aldı.Herkes istediği yere çekebilir:f196:

8. ister erkek olsun ister kadın sorunlu bir alet olduğu kesin :f30::f30::f30:

9. Erkan fazla konuşmayayım istiyorum bu konuda çünkü sanırım 1300 madde daha ekleyebilirim.. ama şimdi maden laf attın söyleyim bi kaç tane...

1. İkisi de elektrik almak ister..
    2. İkisi de hiçbir şey yapmıyormuş gibi gözükse de arka planda kullanıcıdan habersiz bir çok iş yürütür..
    3. İkisinde de ne kadar çok paranız varsa o kadar iyi 'donanım'lısına sahip olursunuz.
    4. İkisinin de durup dururken niye bozulduğunu anlayamazsınız.
    5. İkisi de alışkanlık yapar.
    6. Verim almak için ikisine de nazik davranmak gerekir.
    7. Ne kadar iyisini alırsanız alın 2-3 sene sonra daha iyisi çıkacağı için değiştirmek istersiniz.
    8. İkisi de erkekler için olmazsa olmaz severiz yani…
    9. İkisini de ne kadar iyi kullanırsan kullan sonunda saç baş yolduran cinslerdir.
    10. İkisi de belirli aralıklarda error verir.
    11. İkisi de hassastır sağı solu pek belli olmaz bir hard disc yakar diğerinin migreni tutar.
    12. İkisi de bozulduğunda hiçbir dediğinizi yapmaz.
    13. İkisinin de başkaları tarafından kullanılması istenmez.

10. Yaw bırakın cinsiyetsiz kalsın
    Bilgisayarlarda ayaklanmaya başlamasın sonra yakında
    Çekirdeklerin hamlığı ile uğraşıyoruz birde çatışmalarınla uğraşmıyalım :f30:

11. heh heh kapatmayalımm, bence kadın olmalı,
    çünkü çekim gücü çok kuvvetliiiii:f40: ona sahip olan
    bagımlı kalıyo bence kadındır:f106::f106: