bilgisayar işletim sistemleri hakkında bilgi

Konusu 'Genel problemler' forumundadır ve HazaN tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. HazaN Admin

işletim sistemi çeşitleri nelerdir, kaç çeşit işletim sistemi var, işletim sistemlerinin isimleri

İşletim sistemi, bilgisayar donanımı ile kullanıcı ve programlar arasında etkileşimi sağlayan, kullanıcıya ve sonradan yazılacak programlara birtakım hazır imkanlar sunan, donanım olsun yazılım olsun sistem kaynaklarını paylaştıran ve yöneten yazılım ağırlıklı bir sistemdir. Bir bilgisayar donanımı, üzerinde koşan işletim sistemiyle anlamlıdır ve genel davranışını işletim sistemi özellikleri belirler. DOS, Windows, UNIX, LINUX bilinen genel amaçlı işletim sistemleri olup Netware(5) gibi sadece ağ üzerine odaklanmış işletim sistemleri de vardır. Aynı bilgisayar donanımına farklı bir işletim sistemi yüklendiğinde bilgisayarın kullanım amacı, özellikleri ve kullanım şekli değişir.

Benzer konu başlıkları: bilgisayar işletim
Forum Başlık Tarih
Genel problemler Android İşletim Sistemi Bilgisayara Kurma Basit Anlatım 15 Eylül 2012
Genel problemler Android İşletim Sistemi Bilgisayar Kurulumu 15 Eylül 2012
Genel problemler Android İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur 14 Eylül 2012
Sorun Cevaplayalım bilgisayar işletim sistemi çeşitleri nelerdir 20 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım İşletim sistemi bulunmayan bir bilgisayara Windows 7 nasıl yüklenir 18 Ağustos 2011