Bilginiz Olsun

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 15 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. Şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerin 0-12 yaşındaki çocuklara %50 indirimli bilet vermesi zorunlu. Ancak bu durumdan haberdar olmayan aileler, ya tam bilet alıyor ya da çocuğunu kucağında taşıyarak seyahat ediyor.
    İki yıl önce yürürlüğe giren kanuna göre, 0-12 yaşındakilere yüzde 50 indirim yapılması şart. Aynı durum engelliler için de geçerli
    Yaş sınırı aranmaksızın bütün engellilerin bilet alırken ücretin yarısını ödemesi gerekiyor.

biraz uygulattırmakta zorlansakta lütfen sizde hakkınızı arayın ...

2. ben bilmiyordum teşekkürler kızım
    sagol iyi oldu bu bilgilendirdiğin için teşekkürler..
    :f118: :f118: :f118: :f40:

3. Valla bende yeni öğrendim mademki böyle bir uygulama var sonuna kadar hakkımızı arıyalım :f63:

Uyarı ve bilgilendirme için tşkler Wish :f40: :f118: :f118: :f118:

4. 2 yıldır her seferinde özellikle yaz aylarında otobüs şirketleri ile kavga halindeyim.. Çünkü bu aylarda yazlık yerlere çok gidiş dönüş oldugu için yolcu kapasiteleri dolu.. Talep çok, böyle olunca da şirketteki uyanıklar bilet ücretlerini tam aliyorlar.. Ve indirimi uygula dediginiz de işine gelirse der gibi yer yok diyor..

Bende ısrarla hem indirimi uygulayacak hemde istedigim tarihe yer bulacaksın diyorum..

Kavga ile de olsa hakkınızı aramayı asla ihmal etmeyin :f106: :f106: :f106:

5. bende yeni öğrendim güzel bi uygulama ama dikat etmeliyiz ve bilgilendirmeliyiz eline sağlık WisH :f118: :)

6. Böyle bir uygulama çok mantıklı bende haberdar değildim..Teşekkürler WisH

7. Eco

Eco

özürlülere yarı yarıya indirim
    olduğunu biliyorum ama uygulanmadığını da biliyorum,
    bizzat şahit oldum:(
    çocukları bilmiyordum:f20:
    faydalı paylaşım için teşekkürler wish:f118: :f40: :f9: